Turvafirma paigaldab Türi kesklinna turvakaamera

Inno Tähismaa 08. jaanuar 2001, 15:45

Türi kesklinna paigaldatakse esialgu üks turvakaamera, mis koos arvuti, tarkvara ja lisaseadmetega maksab ligemale 80 000 krooni, vahendab Kuma raadio.

Süsteemi paigaldaja ja hooldaja leidmiseks korraldatud konkursi võitis turvafirma Swanto, mille juhatuse liikme Raivo Rudi sõnul on paigaldatav seade tehnika viimane sõna. Kaamera hakkab tööle pöördalusel ning annab väga hea kvaliteediga pildi.

Rudi pole rahul aga sellega, et kaamera salvestusseade plaanitakse paigaldada politseimajja, kus puudub ööpäevane valve ja seega võimalus operatiivselt sündmustele reageerida. Linnavalitsus on nõus kaamera lindistusi andma ka linnas tegutsevatele turvafirmadele ESS ja Swanto.

Linnavalitsuse eelarveosakonna juhataja August Albert selgituse kohaselt toetab linnavalitsus salvestusseadme politseijaoskonda paigaldamisega politseid. Alberti sõnul on linnavalitsusel kindel plaan paigaldada ajapikku linna neli kaamerat, kriitilisemad kohad on järve äär, laululava ümbrus ning kesklinn. Raha loodetakse juurde saada firmadelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing