Aasta veoauto tõstis MANi Eestis teiseks veoautoks

Tanel Raig 09. jaanuar 2001, 00:00

Aasta veoautot valis 19 Euroopa riigi ajakirjanikest koosnev zürii. 114 punktiga tiitli võitnud MAN TG-A-le järgnesid Renault Midlum ja Volvo FL seeria. Aasta autot valinud ?ürii tõstis esile uue MANi moodulkonstruktsiooni, mis aitab rahuldada kasvavat nõudlust veoki ekspluatatsioonikulude vähendamise järgi.

Eestis müüb MAN veokeid Keil M.A., kes on uue veoki tulekuga tõusnud Eestis suuruselt teiseks raskeveoki müüjaks. Eelmise aasta kevadel ütles Keil M.A. juhataja Margus Mängel, et uue MANi mudeliga on eesmärk saada Eesti turust 15%. Selle eesmärgini jõudis Keil M.A. juba eelmise aasta lõpuks.

TG-A tüüpi veoauto omapäraks on moodulkonstruktsioon. Eesmärk oli vähendada praegustel 18tonnistel ja raskematel vedukitel kasutatavate komponentide arvu vähemalt viiendiku ehk ligi 4000 komponendi võrra.

Võrreldes varasema mudeliga F2000 on oluliselt vähendatud komplekteerimisvõimaluste ja komponentide arvu. Näiteks saab uuele TG-A vedukile kinnitada neli erinevat filtrisüsteemi, mis koosnevad 22 komponendist. Võrdluseks: F2000 pakkus 13 varianti filtrisüsteeme 111 komponendiga.

TG-A kontseptsiooni kohaselt on juhi turvalisus tagatud esmalt turvavööga, mis takistab juhi väljapaiskumist autost. Kabiin ise on tugeva konstruktsiooniga, mis neelab avariis tekkivat energiat.

Lisaks sellele saab uuele vedukile paigaldada ka juhipoolse turvapadja, mis on oma mõõtmetelt väiksem kui sõiduautodes kasutatavad.

Kabiini kandekonstruktsioonid on valmistatud kõrgtugevast terasest. Kokkupõrke korral jaotuvad põhijõud kahele tasapinnale, millest üks on eriliselt konstrueeritud ukse sisepaneel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:59
    Otsi:

    Ava täpsem otsing