Eestis toodetud kauba osakaal müügis kasvab

09. jaanuar 2001, 08:14

Vaimustus importtoodete vastu on tänu Eesti tootjate paindlikkusele vähenenud ning kodumaise kauba sortiment on peaaegu kõikide kaubagruppide osas kasvanud, ilmnes konjunktuuriinstituudis põllumajandusministeeriumi tellimusel läbi viidud uuringust, kirjutab Postimees.

Kodumaise sortimendi kasv erinevates kaubagruppides on aidanud kaasa ka Eestis valmistatud toodangu osa suurenemisele. Kõige edukamaks tooteks on olnud jäätis.

1994. aastal toodeti Eestis jäätist kolme nimetuse all, eelmise aasta detsembris pakuti aga ühes kaupluses keskmiselt 49 nimetust kodumaist jäätist.

Ka kodumaise jogurti osa on 1994. aasta 37,7 protsendilt kasvanud 81 protsendile. Nii oli seitse aastat tagasi müügil vaid kahte sorti kodumaist jogurtit ning 13 sorti välismaist. Eelmise aasta novembris oli aga kauplustes keskmiselt saadaval 34 Eesti jogurtit ning 18 välismaist jogurtit.

Laienenud on ka kodumaiste keeduvorstide-viinerite, suitsuvorsti ning leiva sortiment. Nendes gruppides on ka impordi osatähtsus väga väike.

Kodumaise alkoholi müügis ulatub nii valge viina kui ka õlle osa 93 protsendini.

Ka on Eesti toodete valik tunduvalt suurem, Eesti õlut on kauplustes saada keskmiselt 23, importõlut 10 sorti, viina puhul on arvud vastavalt 42 ja 9.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing