Läänemaa kalurid ootavad merelemineku luba

10. jaanuar 2001, 17:35

Läänemaa keskkonnateenistus andis esmaspäeval välja esimesed kalapüügiload, aga enamik kalureid ootab kaldal merelemineku luba. Esmaspäeval seisid kalamehed pikas järjekorras keskkonnateenistuse koridoris Kiltsi teel Haapsalus.

Riguldi küla mees Jaak Maisma taotles 15 võrguluba, sai aga 8. Maisma rääkis, et kui võrguvaru vanadest aegadest poleks, ei tasuks enam merel käia.

'Uut mootorit osta ei jaksa, vana läks katki, tasapisi käin Bella?paadiga,' rääkis ta. 'Eks miljonärid jää püüdma, aga väikesed inimesed surgu nälga.'

'Andsin 50% võrgupüügilube meestele, kel oli hädasti vaja merele minna leivakõrvast teenima,' ütles Läänemaa keskkonnateenistuse kalandusametnik Tiit Koel. Tema sõnul peavad kalurid pisut kannatust varuma, sest jaanuari lõpuks vaatab
keskkonnateenistus avaldused läbi ja kalurid saavad load kätte.

'Et aega ja jalavaeva kokku hoida, kontrolligu kalurid enne Haapsallu tulekut, et paberid oleksid õigesti vormistatud,' soovitas Koel.

Esialgu pole ka teada, kui palju annab keskkonnateenistus piiratud kalapüügiõigusega kaluritele püügilube. Avalduse on esitanud 277 läänlast.

Valitsus kaotas rannakülaelanikel olnud kalapüügiõiguse ning asendas selle piiratud kalapüügiõigusega, mis laieneb vaid neile, kel on mererannal kinnistu või selle osa.

Uudise vahendas Andrus Karnau Lääne Elust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing