Eestis teenib tänavu välisturgudest paremini

Kaja Koovit 11. jaanuar 2001, 00:00

?Olen veendunud, et sarnaselt möödunud aastaga pakub Eesti aktsiaturg ka tänavu ühte maailma parimat teenimisvõimalust,? lausus Helenius.

?Ma ei saa aru Eesti investoritest, kes paigutavad raha teistele turgudele, kui koduturul on sellised võimalused,? märkis ta.

Eile ostis üks Ühendriikide investeerimisfond 315 000 Hansapanga aktsiat, paigutades selleks börsile 43 miljonit krooni. Hansapanga aktsiatega sooritatud tehingud tõstsid börsikäibe üle mitme kuu taas ülespoole poolesaja miljoni krooni piiri.

Välisfondid on Hansapanga aktsia vastu huvi tundnud juba eelmise aasta lõpust, põhjendades huvi oodatavate väga heade Hansapanga 2000. aasta majandustulemustega ning peatselt toimuva Leedu Hoiupanga (Taupomasis Bankas) ostuga. Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Linnu sõnul oli eilne ostja meie turul uus tegija ning Hansapanga aktsiate ost fondi jaoks esimene investeering Baltikumi.

Kas fond plaanib ka teisi investeeringuid ei osanud Lind öelda. ?Eks elu näitab,? lausus ta.

?Hansapanga aktsia on siinse turu vaieldamatu liider ning piisavalt likviidne välisinvestorites huvi äratamiseks,? põhjendas Joakim Helenius välisinvestorite huvi liiderpanga aktsia vastu.

Heleniuse sõnul huvituvad välisinvestorid Eestist üha enam, sest riigi majanduslik olukord on hea oodatakse jätkuvalt märkimisväärset majanduskasvu, sõltuvus idanaabri turust on oluliselt väiksem kui Venemaa kriisi eelsel ajal ning liitumine Euroopa Liiduga on käeulatuses.

?See on loomulik, et olukorras, kus Kesk- Euroopas on aktsiate hinnad kuuga märkimisväärselt tõusnud, hakkavad välisinvestorid ka meie turule vaatama,? lausus Trigon Securities?e maakler Kaur Elviste.

Kui fundamentaalselt võrrelda on Hansapanga aktsia sealsetest pankadest paarkümmend protsendi odavad ning kui mõni fond tahab siit regioonist midagi osta, vaatab ta kindlasti siia, rääkis Elviste.

Hansapanga tugevust näitab seegi, et vaatamata maailmas toimunud sündmustele on aktsia suutnud oma hinnataset hoida, lausus investeerimispanga Suprema juhatuse liige Sten Sumberg, lisades et nende välisklientidest ei ole keegi soovinud Hansapanga aktsiast loobuda.

Sumbergi sõnul sõltub aktsiahindade liikumises palju Ühendriikide majanduses toimuvast. ?Kui praegu ei oleks USA nõrkust, oleks meie aktsiahinnad hoopis teistel tasemetel,? märkis ta.

Sumbergi hinnangul peaks hüpe meie aktsiaturul tulema pärast seda, kui on selge, et Ühendriikide majanduses järsku kukkumist ei tule ja suudetakse ?pehmelt maanduda?. Kindlus selles suhtes peaks saabuma hiljemalt märtsiks.

?Ma usun, et Hansapanga aktsiagi vindub veel mõne aja ja hüppab siis 20 krooni võrra ülespoole, ? lisas Sumberg.

Kaur Elviste hinnangul võivad hinnatasemed muutuda kiiresti. ?Üks?kaks samasugust ostuorderit Hansapanga aktsiale, ja hind on märkimisväärselt kõrgem,? lausus ta.

Elviste lisas, et investorid ootavad Hansapangalt veebruari keskel häid majandustulemusi ning aktsiat ostma asutakse juba varem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing