ESS Eesti tuleb riigihanke korras Tallinna kiirabiturule

Andres Kärssin 11. jaanuar 2001, 00:00

?Kuulutame välja riigihankekonkursi kolme kiirabibrigaadi juurdesaamiseks,? ütles abilinnapea Ants Leemets. Tema sõnul tegutseb Tallinnas praegu 14 kiirabibrigaadi, millest 12 kuulub Tallinna Kiirabile ning 2 päästeteenistusele.

Eile kohtus Leemets Falci kontserni kuuluva ESS Eesti juhatuse esimehe Peeter Tohveriga. Viimane ei soovinud arutluse sisu täpsustada, viidates samas siiski sellele, et ettevõte on huvitatud kiirabiteenuse pakkumisest.

Leemets ütles kohtumist kommenteerides, et Tohver kinnitas ESSi huvi riigihankel osalemiseks. ?Tohver kinnitas, et neil on kõik vajalik olemas,? viitas abilinnapea sotsiaalministeeriumi poolt ettevõttele antud litsentsile, mille eelduseks on nii autode, varustuse kui ka personali olemasolu.

Leemetsa hinnangul oleks mõttekas Tallinnas kahe või ka kolme kiirabiteenuse pakkuja kõrvuti tegutsemine, neist linnaettevõttele jääks umbes 70 protsenti turust ning ülejäänud läheks erasektori kätte.

Mõlema organisatsiooni vaheline konkurents allutatakse ühesugustele nõuetele ning mõlemaid juhitakse ühest operatiivkeskusest.

Riigieelarvest tulev kiirabiraha jaguneks abilinnapea sõnul Tallinnas brigaadide arvu järgi. Leemets lausus, et tänavu peaks kiirabi eelarve olema suurem kui eelmisel aastal ning see võimaldabki brigaade juurde võtta.

Samas lisas Leemets, et linn näeb siiski turul uue tegijana ettevõtet, kes suudab välja panna kolm kiirabiautot. ?Mul on hea meel kui Falck tuleb,? tõdes abilinnapea. ?Nad on teinud tublit tööd, et sellele turule pääseda,? märkis ta.

Riigihanke peaks ametlikult välja kuulutatama lähinädalail.

?Praktiliselt pole nad midagi teinud,? hindas Tallinna Kiirabi peaarst Aleksander Moistus skeptiliselt Falcki võimalikku tulekut kiirabiturule. ?Nad käsid siin ja uurisid, mis varustust on autodele vaja, kuid sellega asi lõppes,? lisas ta.

Moistus märks samuti, et Tallinna Kiirabist pole keegi ka erafirmasse üle läinud, kuigi see otsis ajalehekuulutuse kaudu töötajaid.

Moistus lausus, et erafirma ei saa kiirabiteenuse puhul loota erasektorile ning on eelkõige huvitatud riigi rahast. Hetkel on näiteks Tallinnas kiirabi väljakutse maksumuseks umbes 400 krooni. Samas möönis kiirabijuht, et Tallinnas jätkub tööd rohkem kui 12 kiirabiautole.

Tänavuses riigieelarves on Moistuse sõnul kiirabile ette nähtud 139,5 miljonit krooni, kuid see summa on veel omavalitsuste vahel ära jagamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing