Tallinna linnavalitsus plaanib tiigrihüpet

11. jaanuar 2001, 16:28

Tallinn asutab IT-nõukogu, mis juhib mullu valminud arengustrateegia põhjal linna infotehnoloogia süsteemi ajakohast väljaarendamist.

Tallinna linnavalitsuse IT-direktor Väino Olevi sõnul on IT-nõukogul neli funktsiooni - ta on koordinaator, korrektor, kavandaja ja kontrollija. Nõukogu juhib IT alast koostööd linnaasutuste vahel, muudab IT-arengustrateegiat vastavalt linnavalitsuse vajadustele ning tehnoloogia arengule, kavandab sellega seoses uusi IT-projekte ning teosab samuti kontrolli arengustrateegia teostamise üle.

Esimeseks ülesandeks on Olevi sõnul linna finantsmajanduse korrastamine. 'Selle aasta lõpuks peaks valmis saama kontsernisüsteemi põhiosa,' märkis ta. Järgmisel aastal aga peaks linnakodanikud saama võimaluse saada jooksvas ajas ülevaateid linna erinevate ametiasutuste rahaasjade kohta.

Tänavuses eelarves on Tallinna ITle kavandatud umbes 30 miljonit krooni, mis moodustab ühe protsendi eelarve kogumahust.

IT-nõukogusse hakkavad kuuluma linnapea Jüri Mõis, abilinnapead Ivar Virkus ja Heiki Kivimaa, linnasekretär Toomas Sepp, Nõmme linnaosa vanem Urmas Paet, linnavalitsuse IT-direktor Väino Olev, Linnavolikogu Kantselei juhataja Kristin Kuhlap, Hansapanga IT-direktor Tarmo Pajumets, IT-kolled?i juhatuse esimees Tõnis Sildmäe ning TTÜ professor Jaak Tepandi.

Nõukogu saab linnavalitsuse komisjoni õigused, nõukogu liikmete tööd ei tasustata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing