Aktsiahinnad börsil stabiliseerusid

Raivo Sormunen 12. jaanuar 2001, 00:00

Pärast üleeilset suuremahulist rappumist toimus eile börsil kergemat sorti õhu väljalaskmine. Paari viimasel päeval tugevalt kaubeldud aktsiatel näitasid valdavalt kerget langustrendi. Seda peegeldas ka langevate aktsiate 6:3 ülekaal tõusvate aktsiate vastu.

Kuid sellegipoolest tõusis Äripäeva indeks tänu Pro Kapitali 4,3% päevasisesele tugevnemisele 0,10% 455,18 punktini.

Börsipäeva kogukäibeks kujunes 77 tehingu tulemusena 10,26 mln krooni.

Investorite huviorbiidis oli jätkuvalt Hansapanga aktsia, mille hind 21 tehingu käigus langes võrreldes kolmapäevase sulgemishinnaga poole krooni võrra tasemeni 138,50 krooni. Hansapanga aktsiate käibeks kujunes ligi 7 miljonit krooni. Samas aga maaklerite selgus aktsiahinna osas klaarus, viies aktsia ostu- ja müüginoteeringu vahe üleeilselt 2 kroonilt poole kroonini.

Eesti Panga uues rahapoliitilises ülevaates prognoositakse selleks aastaks 5-6%-list majanduskasvu ja tarbijate kindlustustunde mõõdukat paranemist. Majanduskasv võiks Keskpanga hinnangul olla suurem, kuid madalad investeeringud 1999. ja 2000. aastal ei luba panga hinnangul majandusel rohkem kasvada.

Kuid eks riiklik institutsioon pea oma hinnangutes ülejäänutest konservatiivsem olemagi.

Inimkonna üldine vananemine on pannud inimesi mõtlema, kas mitte nüüd pole kätte jõudnud aeg oma tuleviku kindlustamiseks ning oma vabade rahaliste ressursside pikaajalisemaks efektiivseks paigutamiseks.

Eelmise aasta viimaste kuude numbrid elukindlustussektoris on näidanud, et oluliselt on intensiivistunud investeerimine, et oma tulevikku kindlustada. Kuigi elukindlustusse investeerimine on sesoonne ja kulmineerub aasta viimastel kuudel, näitavad numbrid, et inimesed hakkavad oma ?investeerimisharjumusi? üle vaatama. See on igati positiivne, teades, kui suur osa inimeste vabast rahast on seni jooksnud vaid protsendilist tulu toova jooksva arvelduskonto ridadele.

Selline mõtlemine võib inimesi rohkem meelitada ka Tallinna börsile, kus viimase aja tendentsid on lubavad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing