Reisilaev Georg Ots võib minna elamuks Helsingi kodututele

12. jaanuar 2001, 08:24

Georg Otsa kajutis, kus elas esimene ja viimane NSV Liidu president Mihhail Gorbat?ov, võivad endale varsti mugava äraolemise leida näiteks Helsingi kodutud, kirjutab SL Õhtuleht.

Põhjanaabrid peavad plaani linna eluruumi vähesuse tõttu mõni reisilaev ujuvmajaks ümber kohendada. Linnavolikogu uuringud näitavad, et Georg Ots sobiks päris hästi. 45 volinikku on pannud ette laevmajad kasutusele võtta ja liiklusest maha võetud valge laev sisse seada. Seda enam, et vaba kairuumi on Helsingi sadamais rohkesti.

?Mõte ei ole võõras, sel teemal on juttu olnud,? kinnitab ka Eesti Merelaevanduse arendusdirektor Viktor Palmet. Tema sõnul on siiski liiga vara kõnelda, mis enne jõule viimase reisi teinud laevast edaspidi saab.

?Me ei tahaks muidugi teda kauaks Tallinna tühjalt seisma jätta - ka see nõuab raha ja vaeva - ning praegu on läbirääkimised käimas päris mitme firmaga, kes sooviksid Georg Otsa endale või prahtida. Sellist pakkumist küll veel pole, et hakkaksime kohe homme lepingut alla kirjutama,? kinnitab Palmet. Kuid mingil juhul ei taba Georg Otsa tema sõnul Tallinki saatus, mis roostetas ja roostetas kai ääres asjatult ostjat oodates.

Helsingi alustab kõigepealt sellest, et uurib, kui palju laeva ümberkohandamine maksab. Esialgu arvatakse, et alternatiivrühmade majutamiseks on see üsna soodne ja odav moodus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing