Tartu keeldub üle 500kohalise vangla ehitamise luba andmast

12. jaanuar 2001, 08:18

Linnapea Andrus Ansip kinnitas eile, et kui justiitsministeerium kavatseb tuua Tartu vanglasse 1000 kinnipeetavat, ei anna praegune linnavalitsus vangla ehitamiseks luba, kirjutab Tartu Postimees.

Justiitsministeeriumi kava teha Tartusse küll 500 kurjategijale mõeldud vangla, kuid paigutada sinna esialgu kuni 1000 vangi, ei lähe Tartu linnavalitsuse kinnitusel kuidagi läbi, sest vangla ehituseks kavandatud ala detailplaneeringu järgi ei tohi Tartu vanglasse tulla üle 500 kinnipeetava.

?Praegu on vangla ehitajal luba vaid vertikaalplaneerimiseks ja nad võivad ka proovivaiu maasse rammida,? märkis Ansip. ?Kuid ehitusluba pole linnavalitsus veel andnud ja ma väidan, et 1000kohalise vangla ehitamiseks praegune linnavalitsus seda ka ei anna.?

?Tartusse tuleb kas 500 kinnipeetavaga piirkondlik vangla või üldse mitte,? seisab kirjas. Kolmapäeval saatis Ansip justiitsminister Märt Raskile kirja, milles juhib tähelepanu, et 1000 kinnipeetava toomine Tartu vanglasse oleks detailplaneeringuga vastuolus ja seega ebaseaduslik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing