Erastajad lubavad vee hinna samaks jätta

Andres Kärssin 15. jaanuar 2001, 00:00

Briti vee-ettevõtete International Water ja United Utilities International konsortsiumi loodud International Water UU poolt ASi Tallinna Vesi 50,4 protsendile aktsiatele tehtud ostupakkumine ei näe ette vee hinna tõusu aasatatel 2001?2003, välja arvatud inflatsiooniga kaasnev muutus.

Aastatel 2004 ja 2005 on hinnamuutuse koefitsient 15 protsenti. Samuti kohustub veefirma muu hulgas kanaliseerima Tallinna hoonestamata piirkonnas aastaks 2006.

International Water UU pakkus enamusosaluse eest Tallinna Vees 1,38 miljardit krooni. Pakkumisest moodustas 30 miljoni aktsia märkimise hind 687 miljonit krooni ning 28 miljoni Tallinna linnale kuuluva aktsia ostuhind 641 miljonit krooni, mis on seni suurim pealinna vara müügist laekunud tulu.

Möödunud reedel Tallinnas viibinud ning aktsiate ostulepingu allkirjastanud United Utilities Internationali tegevdirektor Gordon Waters ei soovinud täpsustada, kui suuri investeeringuid kavatseb uus omanik teha siinsesse veefirmasse.

?See on küllaltki oluline suurus, mis sõltub samuti Tallinna enda arengust ja kasvust,? lausus ta.

Waters märkis, et kuigi Tallinna veevärk pole üldse halval tasemel, leidub siingi väljaarendamist vajavaid piirkondi, seda eriti kanalisatsioonitrasside osas.

?Nende väljaehitamine on ka meie enda huvides, nii saame juurde uusi kliente,? leidis ta.

Waters rõhutas, et vee- ja kanalisatsioonisüsteemi arendamine on pikaajaline protsess: ?Investeeringud kommunaalteenustesse ei too tagasi ühe-kahe aasta jooksul, vaid see võib kesta 50-60 aastat.? Kuid samas lisas ta ka, et investor pole Eestisse tulnud ainult töörõõmust, vaid loodab kunagi ka dividende saada.

Watersi sõnul pole tõenäoliselt ka alates 2006. aastast oodata vee hüppelist kallinemist, seda enam, et hinnaregulatsiooni süsteem pannakse paika koostöös Tallinna linnaga.

?Tariifide kõrgele tõstmine pole meie huvides, sest see hakkab töötama meie enda vastu,? märkis Tallinna Vee erastaja.

Linnapea Jüri Mõisa sõnul saab linn tehingu tulemusel lisaks puhtale joogiveele ja tervet linna katvale kanalisatsioonivõrgule ka parandada oma rahavoogusid.

?Seda näitab tänavune linna eelarve, mis on 30% suurem kui eelmisel aastal,? lausus linnapea.

International Water ja United Utilities International konsortsiumi vee- ja kanalisatsiooniprojektid pakuvad teenuseid 7 miljonile kliendile Suurbritannias ning umbes 23 miljonile kliendile üle kogu maailma.

Konsortsium on operaatorina praegusel ajal tegev Austraalias, Filipiinidel, Poolas, Bulgaarias, Indias, pooleli on pakkumised Belgias, T?ehhis ja Itaalias.

ASi Tallinna Vesi aktsiate erastamiskonkursil võideti prantsuse firmat Generale des Eaux neljandiku võrra parema ostupakkumisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing