ISPA esindajad tutvuvad Eestis

ÄP 15. jaanuar 2001, 00:00

ISPA on Euroopa Liidu ühinemiseelne eelstruktuurivahend Kesk- ja Ida-Euroopa kandidaatriikidele suuremate infrastruktuuriprojektide toetamiseks. ISPA eelarvest on Eesti jaoks ette nähtud 2?3,5%. Arvudes on see 325?570 miljonit krooni aastas.

Euroopa Liidu Regionaalarengu Peadirektoraadi ISPA valdkonna esindajad Patrick Amblard, Friedemann Allgayer ja Graca Martins de Lima viibivad sel nädalal Eestis visiidil.

Euroopa Liidu kõrgetel ametnikel on kavas tutvuda ISPA programmi raames rahastatavate keskkonna- ja transpordiprojektidega, kolme projektiga tutvutakse kohapeal.

Külastatavad projektid on Tallinna uue Jõelähtme prügila (toetus ISPA raames 74 miljoni krooni ulatuses) ning Pääskülas asuva Tallinna prügila sulgemine (Euroopa Komisjonilt 133 miljonit krooni).

Neljapäeval tutvuvad külalised Kohtla-Järvel reoveepuhastusprojektiga (kogumaksumus 200 miljonit krooni). Reedel külastatakse Koidula raudteepiiripunkti (ettevalmistustöödeks Euroopa Komisjonilt 20 miljonit krooni).

Visiidi raames arutatakse Eesti üleminekut projektide detsentraliseeritud juhtimise- ja kontrollisüsteemile.

Tänaseks on Euroopa Komisjon kinnitanud 2 transpordi- ja 4 keskkonnaprojekti, on saadetud veel 2 keskkonnaprojekti rahastamise taotlus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing