Lumesadu kasvatas Tartu maratoni usku

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 15:02

Tartu maratonile pani end esimeses odavamas eelregistreerimisvoorus kirja üle 1500 suusataja üheteistkümnest riigist, teatas uudiskanal Süd-Est.

Korraldajate kartus, et tänavuse talve heitlikud lumeolud muudavad rahva pessimistlikuks, ei täitunud.

Klubi Tartu Maraton tegevdirektor Indrek Kelk prognoosib 25. veebruaril toimuvale suusasõidule vähemalt 3000 osavõtjat ja ütleb, et ettevalmistused on sujunud hästi.

Korraldajad sõlmisid lepingud sponsoritega, toitlustuspunktide korraldajatega ja saavutasid ka maaomanike mõistva suhtumise nende maadel ja metsades kulgeva suusaraja tegemisse.

Kuna lumeolud muutuvad iga paari päeva järel, siis ei julge praegu keegi öelda, kuidas rada täpselt kulgeb, aga maratoni ärajäämist veel ei arutata.

Suusatada saab küll juba 10 cm paksusel lumekihil, kuid võistlemiseks läheb siiski rohkem lund tarvis. Vähese lumega võib tulla kukkumisi ja hädaliste aitamiseks varusid korraldajad suusaabipunktidesse üle 50 suusa ja 70 suusakepi.

Tänavu ei tule suusamaratonilt teleülekannet, sest samal ajal peetakse Lahtis maailmameistrivõistlusi ja nii parimad suusatajad kui paljud ajakirjanikud on seal.

Maratoni direktor loodab siiski, et meie suusatajatest vähemalt Raul Olle stardib Otepääl ja ehk õnnestub viimasel hetkel mõni maailmanimega välismaa sportlane ka kohale tuua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing