Riigikantselei ja Avatud Eesti Fond sõlmivad täna kell 15 Stenbocki majas lepingu, mille kohaselt fond kaasab mittetulundusühendused eurodiskussiooni, teatas riigikantselei esindaja.
Mittetulundusühingute Euroopa Liidu alasteks teavitusprojektideks on tänavu riigieelarves 1,9 miljonit krooni, Avatud Eesti Fond eraldab veel üle 800.000 krooni. Nimetatud summadest poole saavad haridus-, kultuuri -ja teised mittetulundusühendused. Euroopa Liiduga ühinemist pooldavad ja vastustavad organisatsioonid saavad kumbki veerandi.
Avatud Eesti Fond korraldab kodanikeühendustele Euroopa Liidu alaste teavitusprojektide konkursse, pakub tuge teavitusprojektide läbiviijatele juhtimis- ja korralduslikes küsimustes ning teostab rahaliste vahendite kasutamise järelevalvet.
'Lepingu eesmärk on mittetulundusühenduste aktiivsem kaasarääkimine ühiskonnaelu olulistel teemadel ning kodanikuühiskonna tekke soodustamine. Selle tulemusel peaks suurenema teadlikkus Euroopa Liidust ning saama hoogu eurodiskussioon,' ütles Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi juhataja Mare Haab. Riigikantselei Euroopa Liidu Infosekretariaat nõustab Avatud Eesti Fondi ja teavitusprojektide läbiviijaid eurointegratsiooniga seotud sisulistes küsimustes.
Teavitusprojektide läbiviijateks võivad olla kõik Eestis registreeritud mittetulundusühingud ja sihtasutused.
Teavitusprojektidele raha eraldamise otsustab Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi, Riigikantselei eurointegratsioonibüroo ning Avatud Eesti Fondi esindajatest moodustatud ekspertkomisjon. Otsuse kinnitavad Avatud Eesti Fondi Nõukogu ja Riigikantselei peadirektor.
Mullu eraldati riigieelarvest eurodiskussiooni edendamiseks 1,3 miljonit krooni, sellest 1,1 miljonit krooni said haridus-, kultuuri- ja teised mittetulundusühendused ning 200 000 krooni Euroopa Liidu kriitikud.
Lisainfo Avatud Eesti Fondi <#leheküljel=http://www.oef.org.ee/eesti.html>, Riigikantselei Euroopa Liidu infosekretariaadi <#küljel=http://www.elis.ee>, Riigikantselei eurointegratsioonibüroo <#küljel=http://www.eib.ee> ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu <#küljel=http://www.ngo.ee>.
Seotud lood
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Viimased uudised
Õigusruum ja ärikultuur riigis on euroopalik
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele