Sirp ja vasar jäävad Tartu bensiinijaamale alles

15. jaanuar 2001, 08:26

Jõuluks ehtis Tartu äärelinna bensiinijaam end uue nõukogudeaegse firmakujundusega. 245 allkirja andnud tartlast nõuavad sirbi ja vasara ärakoristamist, ent nende soov jääb täitmata, kirjutab SL Õhtuleht.

Tankla kuulub firmale Klaabs Oil. Omaniku valitud uus rentnik, osaühing Wostock Oil, kasutab sirpi-vasarat oma kaubamärgil. Firmakujundus riputati bensiinijaama katuseservale, kleebiti tankuritele ja paigaldati ka reklaamipostile Ringtee ääres.

Avastanud nõukoguliku sümboolika kasutamise taasiseseisvunud Tartu linnas, korjas solvunud tartlane selle vastu mõne päevaga 245 allkirja. Nendega varustatud pöördumised läksid teele linnavalitsusse, riigikogu juhatusele ning ajakirjandusele.

Tartu linnavalitsuse õigusteenistuse juhataja Riina Männiste, kes peab 245 allkirjaga pöördumisele 30 päeva jooksul vastama, on meelestatud leebemalt: ?Põhiseaduse järgi võib igaüks levitada oma arvamusi ja ideid. Sirbi ja vasara kasutamist reklaamis ei käsitle kuriteo ega rikkumisena ei haldusõigusrikkumise seadustik ega kriminaalkoodeks. Tankla kujundus võib riivata inimeste õiglustunnet ja võib neile mitte meeldida, kuid ära keelata me seda küll ei saa.? Seda lubabki Männiste pöördujatele järgmisel nädalal teatada.

Ruut Disaini juhataja Allan Räim: ?Ei tasuks asja arulagedalt poliitiliseks ajada. Tellija soovil andsime Wostock Oili logo ja firmastiiliga mõista, et kütus tuleb Venemaalt, on odav ja et see odavus annab välja nagu töölisklassi tankla - ma ei kujuta ette, mis võiks seda meie inimesele paremini edasi anda kui sirp ja vasar.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing