Hollandi ärimehe poeg palkab isa otsimiseks eradetektiivi

Viktoria Korpan 16. jaanuar 2001, 00:00

?Kaalutlen võimalust palgata Eesti või Soome eradetektiivi, Hollandi eradetektiivi tööd segaks keeleprobleem. Usun samuti, et Eesti politsei annab endast parima, et meid aidata,? ütles teadmata kadunud Hollandi ärimehe Pier Sienema poeg Hiirko Sienema eile. ?Mina loodan, et isa tuleb tagasi, ma ei kaota lootust.?

Hiirko Sienema ütles, et Eesti ajalehtedes avaldatud vihjenumbritele on Eestis küll helistatud, kuid informatsiooni, mille abil tuleks läbimurre, ei ole tulnud. ?Seda pole kunagi varem juhtunud, et tema sõidaks kusagile ära või kaoks teisi informeerimata,? lisas ärimehe poeg.

?Algul ma arvasin, et mu isa äripartnerid on head inimesed, kuid nüüd, sellises situatsioonis, tekib küsimusi,? tõdes Hiirko Sienema. ?Me suhtleme Eduardiga (Sienema Eesti partner Eduard Vintsevit? ? toim.), räägime, kuid ma ei tunne, et ta toetaks meid.?

Hiirko Sienema sõnul on tema isa Eesti äri seotud kaupade impordiga. Sienema perekond on varem pakkunud Pier Seinema kohta käiva info eest 3000 USA dollarit ehk ligi 50 000 krooni vaevatasu, nüüd on see summa suurem.

Hollandi ärimehe Eesti partneri, OÜ Cordex Invest juhatuse liige Eduard Vintsevit? (25) ei soovinud eile enda ja hollandlase ühist äri kommenteerida. Samuti ei soovinud ta kommenteerida versiooni, et Pier Sienema on mõrvanud talle võlgu olnud Eesti äripartnerid.

Küsimusele, kas Sienema võib olla lihtsalt kusagile ära sõitnud, vastas Vintsevit?, et see on täiesti võimalik.

Keskkriminaalpolitsei asedirektor Kesti Jundas ütles eile, et politseil ei ole praegu sellist informatsiooni, mida saaks avalikkusega jagada.

?Pier Sienema on Hollandi Friisimaa provintsis tuntud ärimees,? ütles eile Sienema kadumist Eestis uurinud Hollandi ajakirjanik. ?Paljud inimesed Hollandis kardavad, et ta ei ole enam elus.?

Pier Sienemaga seotud firma OÜ Cordex Invest tegevusalad on Krediidiinfo andmete kohaselt kaubandus- ja vahendustegevus, juriidilised-, majandus- ja finantskonsultatsioonid, transporditeenused, toitlustamine ja kinnisvaratehingud.

Info firma ja selle kasumite kohta puudub. Krediidiinfo raportites võivad finantsnäitajad puududa, kui ettevõtte on asutatud vastaval aruandlusperioodil või kui ettevõte ei ole aastaaruannet äriregistrile esitanud. 1997. ja 1998. aasta näitajad võivad puududa, kui ettevõtte käive ei ületanud aruandlusperioodi jooksul 1 miljonit krooni.

Pier Sienema on üle nelja aasta olnud ASi Rolf Eesti juhatuse liige, mis sundlõpetati ja kustutati äriregistrist 2000. aasta oktoobris. Firma likvideerijaks on märgitud Sienema äripartner Eduard Vintsevit?. Äriregistris registreeritud Rolf Eesti tegevusalad oli kaubandus, sh tubaka ja tubakatoodete sisse- ja väljavedu ning hulgimüük.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing