Kohus sekkub Eesti Raudtee erastamisesse

Andres Reimer 16. jaanuar 2001, 00:00

Raudtee Erastamise Rahva AS (RER) kaebas eile Tallinna halduskohtusse erastamisagentuuri otsuse Rail Estonia kuulutamisest Eesti Raudtee erastamiskonkursi võitjaks.

?Erastamisagentuuri otsus oli vale nii sisuliselt kui ka vormiliselt,? ütles RERi juhatuse esimees Rain Tamm. ?RER ei taotle erastamiskonkursi tühistamist, vaid õiglase otsuse väljakuulutamist sama protsessi käigus. Me ei soovi erastamise venimist.?

Erastamisagentuur võtab RERi kaebuse suhtes seisukoha, kui saab kohtult ametliku teate, ütles agentuuri raudtee erastamise töögrupi liige Katrin Kivi. ?Kuni kohtu teateni jätkuvad läbirääkimised Rail Estoniaga muudatusteta,? lisas ta.

Erastamiskonkursil teiseks valitud konsortsiumi Baltic Rail Service?i juhatus otsustas erastamisagentuuri otsust mitte vaidlustada, kuid teatas, et parimaks pakkujaks valitud Rail Estonia on korduvalt rikkunud Eesti Raudtee aktsiate erastamistingimusi.

?Meie advokaatide arvates ei vasta Rail Estonia pakkumine erastamistingimustele, pole kunagi vastanud ja on vähetõenäoline, et hakkab 45 päeva pärast vastama,? ütles Baltic Rail Service?i juhatuse esimees Edward A. Burkhardt.

?Rail Estonia eesmärk on allkirjastada erastamisleping hiljemalt 28. veebruariks,? ütles pakkumise nõustaja Vallo Toomet. ?Kas protsess hakkab RERi kaebuse tõttu venima, on kohtu vastutuse küsimus.?

Ebaselgetel asjaoludel jäid eilseks Tallinnasse saabumata Rail Estonia strateegilise investori esindajaid. Varem 13. ja 15. jaanuarile planeeritud investorite visiit lükkus edasi, sest läbirääkimised nendega pole veel lõppenud, ütles Toomet.

Eesti Raudtee uued omanikud jäävad saladuseks kuni ettevõtte väärtusuuringute lõppemiseni, milleks on aega veebruari lõpuni, ütles Rail Estonia projekti nõustaja Joakim Helenius. Samuti pole võimalik kinnitada, et RE tuumikinvestoriteks kujunevad Põhja-Ameerika kompaniid, kelle osalemisest projekti juht John Orrison pärast erastamiskonkursi võitmist teatas, lisas Helenius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:01

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing