Ülo Toomsalu • 15. jaanuar 2001 kell 6:51

SLÕL: uue eramuprojekti juures palju küsimärke

Pruukis noore pere elamu vaimsel isal Lennart Meril aastalõpuintervjuus kiita Jüri Mõisa asjalikkuse eest presidendi plaanide elluviimisel, kui Tallinna linnapea õigustaski usaldust - teatati 400 000 krooni maksvate eramute pakkumisest, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Et pank ja ehitusfirma pakuvad toodet tandemina, siis ei saa huviline tõenäoliselt maja kohe välja osta, kui see tal ka võimalik oleks - laenuintressid kui projekti põhiline tuluallikas jääks ju saamata.

Linnapoolne nn maa eraldamine ehitusfirmale tähendab aga sisuliselt selle kinkimist vaid väljavalituile. Praegust elamuehitusturgu arvestades, kui räägitakse järjest kosmilisematesse kõrgustesse kerkivatest eramuehituseks sobiva maa hindadest ning eramuehitusel ulatub krundi hind pooleni maja maksumusest, on tegemist sotsialismi tagasi jõudmisega.

Ehitusfirmade puhul jääb õhku küsimus, millisel juhul siis häma aetakse. Kas siis, kui vannutakse, et tänapäeval pole ruutmeetrit alla 10 000 krooni võimalik legaalselt ehitada, või nüüd, kui tuleb välja, et see siiski on võimalik.

Küsimärke on palju ning aeg näitab, kas uus projekt osutub elujõulisemaks kui surnult sündinud noore pere asumid.

Hetkel kuum