Sihtasutus Eesti Eluase lõpetab tegevuse

16. jaanuar 2001, 13:40

Sihtasutus Eesti Eluase paneb koos mitme teise sihtotstarbelise organisatsiooniga leivad ühte kappi majandusministeeriumi haldusalas tegutseva sihtasutusega KredEx.

SA Eesti Eluase juhatus sõlmis KredExi juhatusega ühinemislepingu juba möödunud aasta 5. septembril, ühinemisega seotud formaalsused peaksid ühele poole saama veebruarikuu jooksul. Ühinemislepingu kiitsid mõlema poole nõukogud heaks, teatas KredExi juhataja Maive Rute. Peale Eesti Eluaseme ühineb KredExiga veel Ekspordi Krediteerimise ja Garanteerimise Sihtasutus ning Ettevõtluse Krediteerimise Sihtasutus.

'KredExi juhatus esitab käesoleval nädalal Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Registrile avalduse ühinemiskande registrisse kandmiseks', selgitas Rute. 'Hiljemalt veebruari keskpaigaks saab ühinemine teoks ja Sihtasutus Eesti Eluase lõpetab juriidilise isikuna tegevuse.'

Maive Rute sõnul väheneb pärast ühinemist Eesti Eluaseme laenutegevus, millele siiani oli asetatud põhirõhk ning senisest rohkem hakatakse tähelepanu pöörama garantiitoodete arendamisele.

Kõik õigused ja kohustused lähevad üle KredExile õigusjärgluse alusel. Käesolevast aastast on KredExil ja Eluasemel juba ühised juhatused ja nõukogud.

Uudise vahendas Ain Alvela

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing