Unustatud linoleum väärib rohkem tähelepanu

Heli Lehtsaar 17. jaanuar 2001, 00:00

Sellisest suhtumisest, mis tekkis linoleumi suhtes juba vene ajal, ei ole see põrandakattematerjal tänaseni vabanenud. Vastupidiselt levinud arvamusele on linoleum aga täiesti looduslik põrandakattematerjal, mille põhikomponendid on linaseemneõli ning puuvaik.

Tänu oma looduslikule koostisele sobib ta ka allergikute eluruumidesse, lastetuppa ning miks mitte ka haiglate põrandatele.

Samuti ei tekita linoleum peaaegu üldse staatilist elektrit ning mustus ja tolm ei kleepu tänu materjali antistaatilisusele nii kergesti põranda külge.

Urve Iher ASist Auma Expo nendib, et linoleumile on nõukogude ajast halb maine külge jäänud ning sellest vabaneda pole õnnestunud tänaseni. ?Tollal arvati, et kõik rullmaterjalid on linoleumid, kuid see ei ole nii,? rõhutab Iher. Ta mainib, et arhitektide seas on linoleum siiski populaarne ning seda kasutatakse meelsasti. ?Võrdleksin linoleumi tema omadustelt isegi puitpõrandaga ? soe, looduslik, vastupidav,? loetleb Urve Iher.

Tänu heale kulumiskindlusele sobib linoleum kasutamiseks ka äriruumides ning muudes paikades, kus käidavus on üsna suur. Näiteks Forbo-Krommenie toodetud Marmoleum säilitab korraliku paigalduse ja hoolduse korral oma esialgse väljanägemise paarikümneks või enamakski aastaks.

Linoleumi puudusena võib välja tuua asjaolu, et selle disain on vaesem, kuna kasutatakse looduslikku toorainet. Ka hinnalt on see pisut kallim kui PVC-materjalid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing