Ministeeriumide ühendamine lükatakse edasi

17. jaanuar 2001, 17:59

Ehkki valitsuskoalitsioonilepinguga nähakse ette majandus- ning teede- ja sideministeeriumi ühendamine, ei ole selleks märkimisväärseid samme veel astutud.

Peaminister Mart Laari sõnul peab ka Isamaaliit vajalikuks täita koalitsioonilepingut, millist soovi avaldas läinud nädalala ka Reformierakond.

?Isamaaliidu volikogu otsustas eelmise aasta sügisel, et võimalik on liita ka enamat arvu ministeeriume,? sõnas Laar. ?Selleks tuleb süsteemselt läbi töötada ministeeriumide funktsioonid ning haldusreformi konteksti arvestades töötada välja senisest efektiivsem ja väiksemaarvulisem haldusaparaat.?

Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni liige Rein Järvelill tunnistas, et seni ministeeriumide struktuuriüksuste ja ülesannete kaardistamisega väga tihedalt tõepoolest tegeletud ei ole. ?Aga loodetavasti on meil veel paar aastat aega, et koalitsioonilepingus lubatu täita,? ütles Järvelill.

Rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna juhataja Taavi Veskimägi sõnul teeb ministeerium igal aastal riigieelarvet koostades ministeeriumidele ettepanekuid raha tõhusamaks kasutamiseks, ?kuid oma valitsemisala korraldab iga minister ise ja seetõttu tahavad põhjalikud struktuurimuudatused ja ministeeriumide ühendamised poliitilist otsust.?

Eelmise valitsuse teede- ja sideministri, praeguse ASi Pakterminal juhatuse esimehe Raivo Vare kinnitusel tegi tema ning tollased majandusminister Jaak Leimann ja rahandusminister Mart Opmann juba 1997. aastal ettepaneku ühendada kolm ministeeriumi: teede-side-, majandus- ja põllumajandusministeerium. Seejuures majandus ning teede- ja sideministeeriumi ühendamiseks valmis programm, mis Vare arvates kõlbaks ka praegu rakendada.

?Paraku ei tahtnud me tegeleda personalipoolega, sest ametnike vähendamine ja ümberpaigutamine on keeruline,? tunnistas Vare. ?Aga ametkondade ümberstruktureerimiseks tuleb teha põhimõtteline otsus, sest funktsioonide tähtsuse ja paiknemise üle võib jääda lõputult arutama.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing