Napsitanud ajakirjanikud puhuvad ikka veel promille

17. jaanuar 2001, 13:45

Tartu liikluspolitseinikud jätkasid ajakirjanikest 'katsejäneste' testimist pärast seda, kui esimese joogi võtmisest oli möödunud kaks tundi.

Andrus Esko (92 kilo), kes oli kaks tundi tagasi joonud kaks pudelit õlut, puhus alkotestis välja 0,22 promilli.

Vello Lääne (94 kilo) puhul, kes algul jõi pudeli õlut ja vahepeal on teinud veel kaks väikest viina ja apelsinimahla segu, näitas alkomeeter 0,23 promilli.

Priit Rajalo (81 kilo), kes algul võttis pitsi viina ja vahepeal tarbis lisaks pudeli õlut ning pokaali ?ampanjat, puhus alkomeetris nüüd välja 0,35 promilli.

Vaid pokaali ?ampanjaga piirdunud saatejuhi Madis Ligi veres alkoholi enam polnud ? näit o,o.

Epp Laugaste, kes algul jõi pokaali veini ning vahepeal veel pool pokaali veini, oli üllatunud, kui puhus nüüd alkomeetris näiduks 0,39 promilli.

Kuna üks Tartu Raadiosse helistanud raadiokuulaja väitis, et liikluspolitseinikud on ta rajalt maha võtnud seetõttu, et pärast Tõmmu kommide söömist näitas alkomeeter 0,6 promilli, tegi Tartu Raadio töötaja läbi ka Tõmmu-testi. Ta sõi 8-9 Tõmmu kommi (pakendil, muide, märge, et sisaldab alkoholi). Kohe pärast kommide söömist mõõtis alkomeeter 0,17 promilli.

Avalik alkotest kestis Tartu Raadio eetris 2 tundi ja 20 minutit. Testi lõppedes konstateeris Madis Ligi, et saate lõpuks on stuudiolauale alles jäänud veel üks õlu ja pool pudelit ?ampanjat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing