Liitministeerium viibib

Ervin Soon 18. jaanuar 2001, 00:00

Peaminister Mart Laari sõnul peab ka Isamaaliit vajalikuks täita koalitsioonilepingut, millist soovi avaldas läinud nädalala ka Reformierakond.

?Isamaaliidu volikogu otsustas eelmise aasta sügisel, et võimalik on liita ka enamat arvu ministeeriume,? sõnas Laar. ?Selleks tuleb süsteemselt läbi töötada ministeeriumide funktsioonid ning haldusreformi konteksti arvestades töötada välja senisest efektiivsem ja väiksem haldusaparaat.?

Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni liige Rein Järvelill tunnistas, et seni ministeeriumide struktuuriüksuste ja ülesannete kaardistamisega väga tihedalt tõepoolest tegeldud ei ole. ?Aga loodetavasti on meil veel paar aastat aega, et koalitsioonilepingus lubatu täita,? ütles Järvelill.

Rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna juhataja Taavi Veskimägi sõnul teeb ministeerium igal aastal riigieelarvet koostades ministeeriumidele ettepanekuid raha tõhusamaks kasutamiseks, ?kuid oma valitsemisala korraldab iga minister ise ja seetõttu tahavad põhjalikud struktuurimuudatused ja ministeeriumide ühendamised poliitilist otsust.?

Eelmise valitsuse teede- ja sideministri, praeguse ASi Pakterminal juhatuse esimehe Raivo Vare kinnitusel tegid tema ning tollased majandusminister Jaak Leimann ja rahandusminister Mart Opmann juba 1997. aastal ettepaneku ühendada teede- ja side-, majandus- ning põllumajandusministeerium. Seejuures majandus- ning teede- ja sideministeeriumi ühendamiseks valmis programm, mis Vare arvates kõlbaks ka praegu rakendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing