Pärnu linn rikkus konkurentsiseadust

Sirje Niitra 18. jaanuar 2001, 00:00

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proos lõpetas ASi Reldor kaebuse uurimiseks algatatud juhtumi uurimise tõdemusega, et Pärnu linnavalitsuse kommunaalamet rikkus seadust, kui keeldus väljastamast üle 8tonnistele veokitele lube kaupade veoks Jannseni tänaval. Nimetatud tänav on ainus juurdepääsutee Reldori kai äärde ja selle sulgemisega raskeveokitele möödunud aasta aprilli algul vähenes firma kaubakäive kolme neljandiku võrra.

Reldori juhataja Jaak Uibu ütles, et ettevõte on kaotanud liikluspiirangu kehtestamisest möödunud üheksa kuuga vähemalt viis miljonit krooni ja ka praegu ei saa firma enda rajatud kailt ümarpuitu ja muud pakendamata kaupa välja vedada.

?Samas ei kehtestanud linn piirangut Pärnu Sadama uute kaide juurde viivatele tänavatele, ehkki need on märksa halvemas tehnilises olukorras,? märkis Uibu.

Piirangu kehtestamise ajal oli ASi Pärnu Sadam nõukogus viis Pärnu linna esindajat tollase linnapea Andres Soonistega eesotsas.

Konkurentsiamet tegi Pärnu linnavalitsusele ettepaneku õigusrikkumise lõpetamiseks ja lubade väljastamiseks võrdsetel alustel kõigile vedajaile.

Linnavalitsuse nõunik Romek Kosenkranius ütles, et linnapea tutvub esialgu konkurentsiameti 12leheküljelise otsusega ja seejärel kujundab selle suhtes oma seisukoha. Aega otsuse edasikaebamiseks Tallinna halduskohtusse on veel kolm nädalat.

Praegu on riigikogu õiguskomisjoni menetluses asjaõigusseaduse muutmise eelnõu, mis annaks Pärnu linnale õiguse delegeerida Pärnu jõesuudme haldamine, valdamine ja korrashoid kolmandale isikule.

Varem oli Pärnu linnavõim andnud need õigused linnaosalusega ASile Pärnu Sadam, kuid riigikohus kuulutas selle ebaseaduslikuks.

Pärnu Sadama suuromanik Rein Kilk on oma erinevate firmade kaudu üks Reformierakonna rahastajaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing