Laar ja Ilves nõuavad riigikogult kiires tempos euroseadusi

19. jaanuar 2001, 08:12

Peaminister Mart Laari ja välisminister Toomas Hendrik Ilvese kinnitusel peab riigikogu jõuliselt tõstma euroseaduste vastuvõtmise tempot, sest vastasel juhul satuvad löögi alla otsustavasse järku jõudnud liitumiskõnelused, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hetkel on riigikogu menetluses 33 euroseadust, praeguste hinnangute kohaselt tuleks neid enne liitumist vastu võtta veel 165,? tõdes Ilves eile parlamendis toimunud eurodebatil.

Nii suure hulga seaduste kinnitamiseks on aega vähem kui poolteist aastat, sest Eesti tahab ühinemislepingule Euroopa Liiduga kirjutada alla 2002. aasta keskel. Kui parlament jätkab 2000. aasta tempoga, mil kiideti heaks 67 eurointegratsiooni seisukohalt olulist seadust, kulub seaduste kinnitamiseks Ilvese sõnul vähemalt 3?4 aastat.

?Üheks olulisemaks takistuseks läbirääkimistel on saanud võlaõigusseaduse vastuvõtmise venimine. See on põhjustanud viivitusi mitmes peatükis,? rääkis välisminister. ?Kalandussüsteemi reformi venimine seab ohtu eelseisvad kõnelused püügikvootide osas. Tolliseadustiku valmimise hilinemine ei võimalda edasi liikuda tolliliidu peatükis.?

Ka ei saa Eesti Ilvese väitel alustada liikmesriikidega tõsiseid kõnelusi tööjõu vaba liikumise üle enne, kui on vastu võetud töölepingu seadus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing