Nasdaq sööstis eile viie nädala kõrgeimale tasemele

Peeter Koppel 19. jaanuar 2001, 11:10

Maailma suurima arvutitootja IBMi oodatust paremad eelmise aasta neljanda kvartalitulemused ja optimistlik tulevikunägemus tekitasid eile tehnoloogiakesksel Nasdaqi börsil ostulaine, mis viis börsi üldindeksi päeva lõpuks 3,19 protsenti kõrgemale 2768,49 punkti tasemele.

Analüütikute hinnangul on raskeimad ajad tehnoloogiasektori suhtes selleks korraks läbi, mida peaks tõestama ka investorite taastunud usk tehnoloogiaettevõtetesse. IBM tõi sektorisse meeldiva erandi ega andnud käesoleva kvartali suhtes mingeid hoiatusi. Võrdluseks on viimasel ajal majandaustulemusi avaldanud olulistest tehnoloogiaettevõtetest nii Intel, Hewlett-Packard, Motorola kui ka Lucent andnud mõista, et kas käive või kasum võivad esimeses kvartalis jääda oodatavatest tasemetest allapoole.

Eilseteks suurimateks võitjateks Nasdaqil olid pärast kauplemise lõppu ootustele vastavad eelmise aasta viimase kvartali tulemused avaldanud Sun Microsystems ja Microsoft. Suni aktsia kerkis 2,50 dollarit 34,88 dollarile ja Microsoft tõusis 2,56 dollarit 55,50 dollari tasemele.

Päeva suurim võitja oli aga New Yorgi börsil noteeritud IBM, mis lõpetas päeva 12 protsenti kõrgemal 108,31 dollari tasemel.

Dow Jonesi tööstuslik keskmine lõpetas indeksi tehnoloogiasektorisse kuuluvate komponentide toel 0,89 protsenti kõrgemal 10 678,28 punktil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing