Tallinn loodab kinnisvarafirmade müügist teenida 40 mln kr

22. jaanuar 2001, 09:50

Tallinna linn loodab omale kuuluvate kinnisvarahooldusettevõtete müügist saada ligi 40 miljonit krooni.

Tallinna linna Ettevõtlusameti kontsernipoliitika teenistuse direktor
Charlie Viikberg ütles, et linn müüb kinnisvarahooldusettevõtted kolme paketina, kus edukamad ettevõtted on seotud mitte nii edukatega.

Esimeses paketis läheb müüki 4 kinnisvarahooldus ettevõtet. Osta tuleb terve pakett, st neli äriühingut korraga. Viikbergi sõnul on innavalitsus optimistlik ning usub, et suudab leida pakettidele ostjad.

Viikbergi sõnul üritab linn esimese paketi müüa märtsi alguses, kõigi kolme paketi müügiprotsess peaks lõppema aprilli keskpaiku.

Tallinna Linnavalitsus müüb avalikul kirjalikul enampakkumisel esmalt Mustamäe Kinnisvarahalduse, Nõmme Elamu, Pelguranna Kodu ja Karjamaa Kinnisvarahoolduse kõik linnale kuuluvad aktisad.

Nimetatud elamumajanduse äriühingute aktsiate ja osade alghind on kokku 13 500 002 krooni. Müügilepingud sõlmitakse pakkujaga, kes on teinud kõige kõrgema pakkumise.

Pakkumised tuleb esitada Tallinna Ettevõtlusametisse hiljemalt 26. veebruari keskpäevaks.

Kinnisvarahooldusettevõtete müügi vajalikkust põhjendas Viikberg asjaoluga, et Tallinna linnale kuuluvate kinnisvarahooldusettevõtete turu maht on kogu aeg langenud. Samuti on müüki pandavad 12 ettevõtet kokku 35 miljoniga kahjumis. 'Kui ei erasta, siis olema sunnitud kahjumis olevad ettevõtted kinni panema,' lisas Viikberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing