Ühispank allkirjastas laenude garanteerimise lepingu

22. jaanuar 2001, 14:13

Täna kirjutas Ühispank Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutusega KredEx alla ettevõtluslaenude garanteerimise üldlepingule, mis võimaldab Ühispangal laiendada laenusaajate ringi.

KredExi garantii tagatisel avaneb rahastamine ka neile perspektiivikatele ettevõtmistele, kus laiendamis- ja renoveerimisplaanid on seni tagatisvara nappuse tõttu ellu viimata jäänud. Samas paranevad ka alustavate ettevõtete väljavaated laenu saada, teatas Ühispank.

Ekspordi Krediteerimise ja Garanteerimise Sihtasutuse juhataja Maive Rute sõnul on ettevõtjate huvi garantii vastu suur. 'Loodame, et jõuame lähinädalatel ka teiste pankadega garanteerimise üldlepingute sõlmimiseni.

Eesti Ühispanga asepresidendi Lembit Kitteri sõnul allkirjastas pank mullu oktoobri teisel poolel nn Sumitomo garantiilepingu, mis on samuti mõeldud väike- ja keskmiste projektide finantseerimiseks.

'Näeme, et praegu on just õige aeg garantii allkirjastamiseks, sest turg elavneb ja Ühispank soovib aktiivsemaks tegevuseks valmis olla,' lisas Kitter.

Garantii võib tagada kuni 75% laenu põhiosast. Maksimaalne garantii ühele ettevõttele või seotud ettevõtete grupile on seitse miljonit krooni. Garantiitasu jääb vahemikku 1,5?3% laenu garanteeritud osa jäägilt aastas.

KredEx on asutatud Majandusministeeriumi haldusalas 2000. aastal ja pakub lisaks ettevõtlusgarantiidele ka noore pere laenu garantiisid ja ekspordigarantiisid. Ka nende toodete osas kavandatakse sellest aastast alates tihedamat koostööd Ühispanga ja Kredexi vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing