Ekspordi vaenlane on eksportöör ise

Kaivo Kopli 23. jaanuar 2001, 00:00

?Ekspordi vaenlase kandidaate vaadates jäi lõpuks järele üks ? Eesti eksportöör ise,? kuulutas EVKLi nõukogu esimees Andres Tamm. Põhjuseks siinse eksportija väärhoiakud, tegematajätmised, vähesed teadmised ja õpihimu puudumine, leidis EVKLi nõukogu.

Tiitli ekspordi sõber 2000 sai president Meri eelkõige Eesti esindamise eest. Meri väärib Tamme sõnul tunnustust kui parim poliitik, kes on Eestit välismaal tutvustanud ning sellega siia investeeringuid meelitanud. ?Märkimisväärne on ka tema algatatud diskussioon Eesti Nokia teemal,? lisas Tamm.

Ekspordi vaenlase kandidaate oli algselt 11. Sõbrakandidaate oli 14, kellest lõppvooru pääses kolm ? lisaks president Merile välisminister Toomas Hendrik Ilves ja rahandusminister Siim Kallas.

?Ilves väärib tähelepanu ministeeriumi juhina, kelle ametkond on saavutanud edu liitumiskõnelustel Euroopa Liiduga. Ekspordi arendamise seisukohalt teevad head tööd Eesti saatkonnad, niisamuti kui ka ministeeriumi välismajanduspoliitika osakond,? rääkis EVKLi arendusjuht Indrek Väli. Kallas pälvis tunnustust sõbraliku lähenemise eest ettevõtte tulumaksu kaotamise näol, mis on soodustanud investeeringuid, mis omakorda aitavad edendada eksporti, märkis ta.

Välja anti ka kaks teenetemärki. Praegu siinses Rootsi saatkonnas töötav Toomas Käbin sai autasu selle eest, et oli üks väliskaubandusliidu loomise algatajaid ehk ?vaimne isa?, nagu Käbin ise tunnistas. Teise teenetemärgi sai endine majandusministeeriumi väliskaubandusosakonna juhataja Tiit Reimann, kes Tamme sõnul oli ?pikka aega parim koostööpartner riigiasutustes?.

EVKLi korraldatud esimese ekspordi sõbra ja vaenlase konkursi eesmärk oli tunnustada ekspordi arengule oluliselt kaasa aidanud ametkonda või ametnikku. Samuti loodab EVKL sellise ettevõtmisega pöörata tähelepanu ekspordi arendamisega seotud positiivsetele arengutele ja samas ka probleemidele selles vallas, selgitas Väli.

EVKL on 1992. aastal tegevust alustanud ekspordiedendamise organisatsioon, mis 1998. aasta oktoobrini tegutses Eesti Ekspordinõukogu nime all. Liikmeteks on ligi sada eksportööri.

EVKL on mittetulundusühing, mis ühendab ekspordi arendamisest huvitatud juriidilisi ja füüsilisi isikuid. EVKLi sihiks on abi osutamine ettevõtetele ekspordi arendamisel, turu-uuringutel ja ekspordistrateegia väljatöötamisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing