Tippametnikud vastutuskindlustuse poolt

ÄP Online 23. jaanuar 2001, 00:00

Kodakondsus- ja migratsiooniameti peadirektori Mari Pedaku sõnul on vastutuskindlustus igal pool maailmas üsna levinud.

?Meil seda praegu pole ja lähiajal pole vist ka plaanis,? märkis Pedak. Samas lisas ta, et vastutuskindlustuse vajadust on siseministeeriumis mitu korda arutatud. Mida rohkem meie riik areneb, seda rohkem tekib ka kohustusi, nentis Pedak. ?See on loomulik protsess.?

Pedaku sõnul peaksid kindlustuseks vajalikud summad tulevikus olema riigieelarves eraldi välja toodud, sest ametid ise ei jaksa seda maksta.

Ka maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi hinnangul oleks keskhaigekassa vastutuskindlustuse analoog põhjendatud ka tema juhitavas asutuses.

Erasektori puhul on vastutuskindlustus Eestis üsna levinud. Näiteks on vastutuskindlustuslepingud sõlmitud Sampo Panga ja Hansapanga tippjuhtidel.

Keskhaigekassa tippjuhtide kindlustamine nende juhtimisvigade vastu võib aga jääda erandiks, sest rahandusministeeriumil pole plaanis kõiki juhtivametnikke eksimuste vastu kindlustada.

Rahandusministeeriumi finantsteenuste osakonna kindlustuse talituse juhataja kohusetäitja Siiri Tõniste märkis eile, et riigikogu menetluses on praegu justiitsministeeriumi ettevalmistatud riigivastutuse seaduse eelnõu, mis peaks tulevikus reguleerima kodanikule avaliku võimu kandja poolt tekitatud kahju hüvitamist.

Ametniku poolt kodanikule tekitatud kahju eest vastutab üldjuhul riik. Kui ametnik tekitas kahju tahtlikult, siis on riigil õigus tekitatud kahju ametnikult sisse nõuda.

?Ma ei näe, et riigil oleks praegu otsest huvi kindlustada kõikide valitsusasutuste juhte,? väitis Tõniste. ?Kaaluda võiks vastutuskindlustuse lepingu sõlmimist sellisel juhul, kui asutuse juhtimine on seotud suure materiaalse vastutusega.?

Näitena võiks Tõniste hinnangul tuua tulevase finantsinspektsiooni. Samas statistikaameti puhul poleks sellise kindlustuslepingu sõlmimine otstarbekas, lisas Tõniste.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing