Esmofoni juht raadiopuldis

Indrek Kald 24. jaanuar 2001, 00:00

Eesti 1999. aasta ühe edukama firma Esmofoni juht Aivar Sirelpuu istub igal pühapäeva pärastlõunal Raadio 2 puldi taha, et mängida oma saates ?Kullapalavik? möödunud aegade menulugusid. Endisel kombel diskode tegemiseks tal aga aega ei jätku, kuigi kutsutakse.

Sirelpuu kinnitab, et naudib muusikat ja lõõgastub saadet tehes ning loodab pakkuda rõõmu ka kuulajatele. Vaheldus juhi tööle on see igal juhul, selgitab ta. ?Muusika on teraapia ja väga positiivne.?

Saate kuulajate hulgas on Sirelpuu sõnul palju tema põlvkonnakaaslasi, ka ärijuhte. Nende lemmikpalu kuuleb meie küllastunud raadiomaastikul kahjuks harva, toob ta välja veel ühe saate tegemise põhjuse. Sirelpuu nimetab ?Kullapalaviku? sihtgrupiks inimesi, kellele meeldib kuulata tuttavaid hitte 1960-1980ndatest aastatest ning kes soovivad olla kursis pop-rokkmuusika paremikuga. Sealt ka programmi nimi, sest saates mängitakse neil aegadel kuldseks saanud lugusid.

Samas lisab Sirelpuu, et ?Kullapalaviku? tegemine ei sega tema põhitööd, Eesti suurima mobiilimüügifirma Esmofon juhtimist. ?Mõtlen saatele laupäeval ja ka enne saadet,? selgitab ta.

Esmofoni juhib Sirelpuu 1996. aasta kevadest, pisut vähem on kestnud Raadio 2 Kullapalavik. ?Vanad kolleegid kutsusid, ja kuna see on pisik, siis sellest hobist on raske lahti saada,? räägib mitmes jaamas töötanud Sirelpuu Raadio 2sse siirdumisest.

Siiski tõi Esmofoni tegevjuhiks saamine Sirelpuu jaoks kaasa ka ühe loobumise. Töökoormuse tõttu ei jäänud tal enam aega diskode tegemiseks. Pedagoogikaülikooli kultuuriteaduskonnas õppimise ajal alanud diskoriamet lõppes viis aastat tagasi. Viimased diskod tegi Sirelpuu hotelli Olümpia tollases klubis XL (praegu Bonnie & Clyde). Kas Sirelpuu hobid ? muusikasaate juhtimine ja diskoriks olemine ? tekitavad teiste firmajuhtide seas ka üllatust? Viimasel ajal mitte, Bonnie & Clyde?i ajal päris tihti, kostab Sirelpuu. Kuigi diskorina on ta tänaseni tuntud ja teda kutsutakse aeg-ajalt pidudele mängima, ei ole Sirelpuu enam DJ-puldi taha roninud. ?See aeg on selja taga, nagu ka kitarr.? Kuid väiksemas ringis võin rõõmuga muusikat mängida, lisab ta.

Enne Esmofoni tööle asumist tegutses Sirelpuu põhiliselt just raadiotes ja muusikaäris. Sõrme muusikale andis ta koolibändis, hiljem sai hobist töö filharmoonias, siis omaloodud kontserdiagentuuris ja 1990. aastate esimeses pooles ka Jüri Makarovi juures. Makarovi firmale MMM kuulus TOP-raadio, kus Sirelpuu tegutses kanali sünnist surmani. Raadio oli DJ-töö kõrval hobi, mis oli sel ajal tavaline, selgitab Sirelpuu. Koos peatoimetaja Vahur Kersnaga püüdsime päästa TOP-raadiot kadumise eest, kuid see ei õnnestunud, meenutab ta. Sirelpuu tundis siis vajadust teha elus kannapööre ning kandideeris edukalt Esmofoni juhiks.

Jüri Makaroviga koos töötamise ajal oli ta seotud ka kõikide Rock Summeri festivalide korraldamisega. Summeri kadumisele vaatamata on Sirelpuu ka täna kontserdiäris tegev, töötades Lauri Laubre korraldatavate megakontsertide juures lavamäned?erina. Seegi töö ei ole käinud Esmofoni arvel, sest suviste suurürituste ajaks on Sirelpuu võtnud puhkuse. Et osa sellest siis jälle harjumuspärase tööga sisustada.

Kaua veel ta ?Kullapalaviku? juhina raadiokuulajate pühapäevasid sisustab, ei oska Sirelpuu öelda. ?Töökoormus Esmofonis suureneb ja karta on, et laupäev ja pühapäev kuuluvad edaspidi rohkem perele,? peab ta loobumisplaane. Tänane amet nõuab rohkem pühendumist ja ka pidevat enesetäiendamist, sõnab Esmofoni juhatuse esimees Sirelpuu.

Pühendunult ei unusta Sirelpuu oma põhitööd ka raadiomajas. Olen Raadio 2 inimestele mitu mobiili maha müünud ja pidevalt vahetame neid, selgitab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:05
    Otsi:

    Ava täpsem otsing