Aeroflot tahab osta lääne lennufirmat

24. jaanuar 2001, 09:57

Venemaa lennukompanii Aeroflot tahab tungida Euroopa Liidu turule ning on teinud pakkumise lennukompanii Virgin Express Ireland ülesostmiseks, kirjutab Dagens Industri.

Kompanii on firma Virgin Express tütarettevõte, milles 59% kuulub ärimees Richard Bransonile. Kui tehing toimub, on see Aerofloti jaoks esimene kord üles osta lääne lennukompaniid.

?Aeroflot tahab osta madala hinnatasemega lennufirmat. Virgin Express Ireland on tuntud nimi, firma on müügis ning sel on peaaegu piiramatu juurdepääs kõigile sihtkohtadele Euroopa Liidus,? ütles Aerofloti Londoni haru direktor Boris Krivtjenko.

Virgin Express Ireland on majandusraskustes. Firmale kuulub üheksa liisitud lennukit Boeing 737, sel on 250 töötajat ning nädal tagasi piirati lende vaid kahte sihtkohta. Kui firma partnerit ei leia, ootab ees ilmselt likvideerimine. Firma väärtust hinnatakse kõige enam 10 miljonile dollarile.

Kui läbirääkimised luhtuvad, alustab Aeroflot Krivtjenko sõnul kõnelusi mõne teise lääne kompaniiga. Aeroflot peab läbirääkimisi ka ühinemiseks alliansiga SkyTeam, kuhu kuuluvad Delta Airlines, Air France, Korea Airlines ja Aero Mexico.

Läinud aastal teenis Aeroflot üle hulga aja kasumit, firma reisijate arv kasvas rekordilisele viiele miljonile. Tuleval kuul plaanib Aeroflot oma aktsia noteerida Londoni, Frankfurti ja New Yorki börsidel. Praegu kuulub 51% firmast veel riigile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing