Esimesed uued passid saab kätte sügisel

24. jaanuar 2001, 08:35

Juba sügisel hakkab riik elanikele ID-kaarte andma, samal ajal võib alata ka siniste ja hallide passide vahetamise kampaania, kirjutab Postimees.

Seni pole veel teada, kuidas plastikust identifitseerimis- ehk ID-kaart välja näeb. Kindlasti on seal hologrammi-sarnane turvaelement, trükitud foto ja tagaküljel masinkood, loetleb siseministeeriumi välismaalaste osakonna asejuhataja Kädi Riismaa.

Sügisel on lootus trükikojast kätte saada ka esimesed uued Eesti passid. Aja jooksul vahetatakse välja sinisekaanelised kodaniku, hallid välismaalase, rohelised diplomaatilised passid, samuti meremeeste tunnistused.

Nüüd on üksnes lähituleviku küsimus, millal siseministeerium valib passide ehk reisidokumentide valmistamise firma, oma pakkumise on esitanud Kanada, Inglismaa, ?veitsi, Prantsusmaa, Austria ja Saksamaa firmad. Erinevate passide kogus, mis võitjafirmalt tellitakse, on ligikaudu miljon.

Uus Eesti pass on suure tõenäosusega endiselt sinisekaaneline, kuid oluliselt turvalisem ja raskemini võltsitav. Isikuandmed on passi siselehel, tekst sügavalt pressitud ja kaitstud turvakilega, foto (võimalik, et mustvalge) trükitud passi, kuhu enam ei kanta perekonnaseisu ja lapsi.

Riismaa sõnul suhtub siseministeerium passi kui reisidokumenti ning tegelikult vajavad seda vaid inimesed, kes aeg-ajalt välismaale sõidavad. Siseriiklikuks kasutamiseks - näiteks pangas - piisab turvalisest ID-kaardist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing