Koidula raudteepiirijaam tõstaks transiidimahtu

24. jaanuar 2001, 17:41

Tartu-Petseri raudteel asuva Koidula piiriületusjaama väljaehitamine võimaldaks anda iga lisarongiga miljon tonni täiendavat kaubakäivet aastas.

?Koidula piirijaama väljaehitamine teeks piiriületusprotseduurid kiiremaks, aitaks vältida nõuetele mittevastava kauba või vagunite raudteed koormavat tagasisaatmist Tartu tollivormistuspunktist Venemaale ning ka ülekoormuse tõttu ümbersõitu Valga kaudu Tartusse, ? ütles endine teede- ja sideminister ning praeguse naftatransiidi korraldaja ASi Pakterminal juhatuse esimees Raivo Vare.

Ei Vare ega teede- ja sideministeeriumi raudteeosakonna juhataja Jüri Värk ei osanud täpselt öelda, kui palju uue piirijaamaga õnnestuks kaubarongide sõitude arvu suurendada.

Vare ei kinnitusel on saavutatud rongide läbilaske lagi nii Narva kui ka Pihkva suunast. Praegu suudab Tallinna-Narva raudtee läbi lasta 15-18 paari ronge ööpäevas ja Tartu-Orava (Pihkva suund) raudtee kuni 10 rongipaari.

Raudtee läbilaskevõime suurendamine omakorda annaks lisategevust sadamatele, raudteefirmadele, ekspediitoritele kuni toitlustajate-teenindajate ja kütusetootjateni välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing