Port Artur püstitab uue kaubanduskeskuse

24. jaanuar 2001, 08:45

Port Arturi kaubanduskeskuse omanikud said peaaegu aastapikkuse surve järel Pärnu linnavolikogult rohelise tee rajada kesklinna 55-60 miljonit krooni maksev kaubanduskeskus, kirjutab Pärnu Postimees.

Uus kaubanduskeskus tuleb Riia maantee ja Pika tänava vahelisele tühermaale 1997. aastal valminud Port Arturi kaubanduskeskuse taha. Samasse rajatakse parkla sajale autole. Port Arturi nõukogu esimehe Kaido Kruusoja sõnade kohaselt leiab uues kaubanduskeskuses tööd ligikaudu 200 inimest.

Enne kopa löömist maasse tuleb kaubanduskeskuse rajajatel koostöös Pärnu linnavalitsusega korraldada arhitektuurikonkurss, et leida uuele kaubanduskeskusele parim projekt.

Pärnu planeerimisosakonna asejuhataja Rene Valner ütles, et tavaliselt linn ei kohusta erafirmasid arhitektuurikonkurssi korraldama, kavandatav hoone asub aga kesklinnas ja seetõttu tehti erand.

Kruusoja kinnitust mööda ehitatakse üks kahest hoonest valmis nii kiiresti kui võimalik, teine aga tulevikus. Kruusoja ütles, et arvestuse kohaselt pole Pärnus praegu küllaldaselt ostujõudu, et ostjaid ja kauba pakkujaid jätkuks mõlemasse hoonesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing