Umbusaldusel küsimärk

Andres Kärssin 25. jaanuar 2001, 00:00

Volikogu keskfraktsiooni liikme Liina Tõnissoni sõnul umbusaldab Keskfraktsioon küll Jüri Mõisa kõiki tegemisi, kuid pole veel otsustanud, millal umbusaldusavaldus volikogule arutamiseks üle anda. ?See pole ka tähtis, ootame ja vaatame, kuni ühiskondlik arvamus küpseks saab,? lisas ta.

Tõnisson lausus, et kuluaarivestlustes võivad küll inimesed Mõisa kiruda, kuid volikogu saalis vajutatakse nupule ikkagi teisiti.

Volikogu reformierakondlasest esimehe Rein Voogi hinnangul on jutud Mõisa umbusalduse algatamisest opositsiooni tekitatud meediakära. ?Tundub, et tegemist on pideva intriigi ülevalhoidmisega, et koalitsiooni osapooli tülli ajada,? tõdes ta.

Voogi sõnul ei saa seade kohaselt eelmisele umbusaldusavaldusele järgneva kolme kuu jooksul algatada uuesti täpselt sama põhjendusega umbusaldusavaldust. Võimalik on küll uute põhjenduste esitamine meeri umbusaldamiseks, kuid see ei läheks kokku hea tavaga.

Keskerakonna algatatud eelmine katse nii Mõisa kui ka Voogi tagandamiseks oli mullu 2. novembril. Seega lõppeks kolmekuine vaheperiood 2. veebruaril.

64-liikmelises Tallinna volikogus on Keskerakonnal 21 kohta. Viimasel umbusalduskatsel läks opositsiooni ridadest viimasel hetkel linnavalitsuse poolele üle vene fraktsiooni Rahva Valik liige, mistõttu linnapea umbusaldamine ebaõnnestus.

Voog lausus, et ta ei näe põhjust, miks peaks võimuliidu poolelt praegu keegi üle minema. Sama meelt oli ka Rahva Valik aseesimees Nikolai Maspanov, öeldes, et vene poliitikutel pole erilist valikut. ?Nad võivad 33 häält kokku korjata küll, kuid mida sellega ette võtta,? ütles Maspanov. ?Et volikogus midagi läbi viia, peab olema 35?40 häält,? lisas ta.

Koalitsioonil on volikogus praegu eeldatavalt 36 poolehoidjat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing