Indrek Teder keeldus õiguskantsleri ametist

25. jaanuar 2001, 08:04

Vandeadvokaat Indrek Teder ei andnud teisipäeva õhtul kohtumisel kolmikliidu juhtidega nõusolekut oma kandidatuuri esitamiseks õiguskantsleri ametikohale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Vabadus tähendab ühtlasi seda, et ükski partei ei saa kedagi millekski kohustada ja seda eriti parteisse mittekuuluvate inimeste puhul. Kui inimesel on oma plaan ja töö, siis ei saa talle ette heita, kui ta pakutavat riigiametit parasjagu ei saa või ei taha pidada,? nentis Tederiga kohtunud koalitsiooninõukogu esimees Andres Tarand.

Lisaks Mõõdukate esimehele Tarandile viibisid kohtumisel Tederiga ka Isamaaliidu esimees peaminister Mart Laar ning Reformierakonna esimees rahandusminister Siim Kallas.

Indrek Teder ise ei soovinud kommenteerida teisipäeva õhtul kolmikliidu juhtidega toimunud kohtumist. ?Leppisime kokku, et seda kommenteerivad poliitikud,? lausus õiguskantsleri ametikohale asumisest kolmandat korda keeldunud Teder.

Tarandi sõnul on õiguskantsleri otsingud käinud juba nii kaua, et nüüd tuleks presidendil saada parlamendi fraktsioonidega üldine eelkokkuleppe ja siis õiguskantsleri kandidaat esitada. ?Kõik tunnetavad, et sellele loole tuleks ükskord punkt panna,? möönis Tarand.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing