Kaabel-TV konkurss õhutab Tartus Tele2 ja Starmani vastasseisu

25. jaanuar 2001, 08:40

Tartu kaabeltelevisiooni turuluba taotlevad Tele2 ja Starman Kaabeltelevisiooni ASiga seotud OÜ Taevatuli üritavad teineteist konkurentsist välja lükata, olles vastastikku vaidlustanud konkursil osalemise õiguse, kirjutab Tartu Postimees.

Sideameti konkursikomisjoni esimees, ameti loatingimuste büroo juhataja Harri Reimand ütles, et lisaks Taevatule konkureerimisõiguse vaidlustamisele on Tele2 esitanud protesti Tallinna halduskohtule.

Tele2 palub halduskohtul kindlaks teha Taevatule konkursile registreerumise õigsuse. Sideameti konkursikomisjonile esitas Tele2 märkuse seoses komisjoni otsusega anda Tartu turul tegutsemiseks luba nii Tele2-le kui Taevatulele.

Taevatuli omakorda on komisjonile saadetud kirjas seadnud kahtluse alla, kas Tele2 ikka võib konkursil osaleda.

Tele2 avalike suhete juht Inga Jagomäe ütles Tartu Postimehele, et Tele2 hinnangul oli OÜ Taevatuli lubamine Tartu kaabel-TV konkursile ebakorrektne, sest Tele2 andmeil on Starmanil ja Taevatulel ühised omanikud.

Jagomäe selgitas, et 7. augustil, mil sideamet lõpetas konkursil osalejate registreerimise, kuulus 60 protsenti Starmani aktsiaist Rootsi kontsernile Telia. Et Teliale kuulub ka ligi veerand Eesti Telefoni omanikfirmast Eesti Telekom, polnud sideametil voli Taevatule pakkumist vastu võtta, järeldas Jagomäe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing