Rapla kohalik tanklakett peab Nestega hinnasõda

25. jaanuar 2001, 08:01

Rapla maakonnas on kohaliku tanklaketi Hepa ja Neste Eesti vahelise hinnasõja tulemusena mõlemad langetanud bensiini 95 liitri hinna 8,95 kroonini, kirjutab Eesti Päevaleht.

Neste Eesti jaemüügijuht Artur Prauni sõnul on Nestel üle Eesti Futura 95 liitri jaemüügihind 9,15 krooni, välja arvatud Raplas, kus tema hinnangul toimub hinnasõda. Prauni kinnitusel mujal Eestis hinnasõda pole. ?Seevastu Rapla olukord on kestnud aastaid,? rääkis ta.

?Keegi ei taha müüa kallimalt kui konkurent. Nii ei saa turul olla. Usun, et võrdsed hinnad on parim lahendus,? rääkis Raplas kuut tanklat omava Hepa omanik ja juhataja Helmet Palm.

?Juhindume hinna panekul konkurendist Nestest. Nii nagu paneb Neste, nii paneme ka meie,? ütles ta. Palmi sõnul on olukord üsna pingeline ja ka tema arvates sõltuvad hinnad pigem konkurentsist kui nafta turuhinnast.

?Me tegeleme ka kaubandusega, sellepärast saame bensiini selle kasumi arvelt odavamalt pakkuda. See, et Neste nii odavalt müüb, on nende probleem,? ütles Palm. Ostame hulgimüüjate käest bensiini, ka Neste enda käest, lisas ta.

Praun ütles, et tema ei tea, mille järgi Hepa oma hinda kujundab. ?Meil on Raplas vaid üks tankla ja meie dikteerimisest rääkida ei saa,? lausus Praun.

Rapla elanik Urmas Viitung (49) ütles eile, et Hepa langetab bensiinihinda alati Nestest pisut varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing