Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Riik on konsulentidele võlgu pool miljonit
Riik on konsulentidele võlgu poole aasta nõuandetoetusraha ? 500 000 krooni, kirjutab Maaleht.
Eesti Konsulentide Ühingu liikmete Vahur Tarkmehe ja Marika Oeselja sõnul tekkisid esimesed tõrked nõuandetoetuste väljamaksmisel 2000. aasta algul. Möödunud suvest saadik pole aga konsulendid enam riigilt raha kätte saanud. Selget põhjendust ei ole ametnikud toonud, vaid on viidanud asjaajamise keerukusele, sest raha tuleb Maailmapangast.
Põllumajandustootjatega rohkem lepinguid sõlminud konsulentidel on praegu igaühel raha saamata poolesaja tuhande krooni ringis.
?Meil endil tekivad võlad ja kannatab nõustamise kvaliteet,? sõnas Tarkmees. ?Nii mõnedki tugevad konsulendid on läinud koguni teisele tööle. Sellest on kahju, sest riik on pannud koolitusse miljoneid.?
Põllumajandusministeeriumi teaduse, koolituse ja nõuandebüroo vanemspetsialist Hanna Tamsalu kinnitas reedel Tartus toimunud konsulentide aastakoosolekul, et nõuandetoetusraha on praeguseks olemas. Väljamaksmine algas sel nädalal.
Tänavu finantseeritakse nõuandetoetust nii riigieelarvest kui Maailmapanga rahast, taotlejal on endal soovitav avaldusele märkida, kummast allikast toetust eelistab.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.