Elcoteq pärssis investorite usku

Raivo Sormunen 29. jaanuar 2001, 00:00

Suurimat negatiivset mõju avaldas reedesele börsipäevale mobiilide ja sellele süsteemide ja rakenduste looja Ericssoni uudis lõpetada mobiiltelefonide tootmine Elcoteqi juures.

Uudise negatiivne mõju avaldub Elcoteqi kui Eesti suurima ekspordimootori käibekasvu tugevas pidurdamises. See omakorda aga mõjutab tahes-tahtmata väikeriigi väliskaubandusnäitajaid ja võib pärssida seega mõningal määral Eesti majanduskasvu.

Lisaks sellele jätkasid investorid reedel juba neljapäeval alanud Norma aktsia allasurumist, mille tulemusena lõpetas Äripäeva indeks 16,3 mln kroonise käibega börsipäeva 1,75% allapool 466,58 punkti tasemel.

Kõige suurema languse tegigi Norma, mis sulgus päevaga 3,4% allpool 47,8 krooni tasemel.

Kuigi Tallinna Kaubamaja aktsia kukkus 7% 60 kroonini, oli see tingitud aktsia suurest ebalikviidsusest.

Mõningane langus tuli läbi teha ka juhtaktsiatel. Hansapanga aktsia odavnes 1,4% ja peatus 139 kroonil ning Eesti Telekom -0,6% vajudes 89,5 kroonini.

Ainsana tõusis tänu suurele ostu- ja müüginoteeringute vahele lisanimekirjas noteeritud XXL.EE, mis lõpetas päeva 10,4% kõrgemal ehk 8,50 krooni tasemel.

Tänane börsipäev sõltub suurel määral investorite psühholoogiast ehk siis sellest, kui palju Elcoteqi juhtumit südamesse võetakse. Võib arvata, et turg võib enne uue tõusu algust ehk täna veel veidi järele anda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing