Kreenholm vähendab teadlikult oma sõltuvust suurtellijatest

29. jaanuar 2001, 13:43

Eesti suurim tekstiilitootmiskontsern Kreenholmi Valduse AS müüb ühele ostjale kuni 10% oma toodangust, et maandada ühe tellija loobumisest tulenevat riski.

Kreenholmi Valduse juhatuse esimehe Meelis Virkebau sõnul jälgib nende ettevõte hoolega, et ühe ostja osakaal ei muutuks liiga suureks. ?Eesti õmblusettevõtete hulgas on meeletult palju selliseid, mis sõltuvad ühes-kahest ostjast. See on väga halb,? ütles Virkebau.

Virkebau lisas, et ekspordiks tootvad Eesti ettevõtted ei tohiks jääda pidama allhangete täitmisele, vaid peaksid pingutama oma toodete ja kaubamärkide turuletoomiseks. ?See on aga väga suur investeering, mida ka Kreenholm oma tootearenduses peab tegema.?

Kreenholm müüb 90% oma toodangust ekspordiks, sellest omakorda 22-24% USAsse.

Virkebau sõnul teevad Eesti tekstiilitööstuse lääneriikide ostjatele atraktiivseks suhteliselt väikesed kulud, sealhulgas madal palgatase, kuid samas võrdlemisi professionaalne tööjõud. Samuti on oluline Eesti logistiliselt hea asukoht.

Kreenholmi eelmise aasta kogukäive oli 1,24 miljardit krooni ja ekspordikäive 1,1 miljardit krooni. Võrreldes 1999. aastaga kasvas müügi maht mullu 25%. Ka tänavu plaanib ettevõte umbes 7%list käibekasvu 1,33 miljardi kroonini. Virkebau sõnul saadi kasumit, kuid täpsed tulemused on auditeerimisel.

Kontsernis töötab ligi 4900 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing