Andres Reimer • 29. jaanuar 2001 kell 14:16

Baltic Rail Service ähvardab Erastamisagentuuri kahjunõudega

Eesti Raudtee erastamisel paremuselt teiseks tunnistatud pakkuja Baltic Rail Service BRS ähvardab Erastamisagentuuri kahjunõudega, kui võitjaks tulnud Rail Estoniaga pole sõlmitud tehingut veebruari lõpuks.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ja Erastamisagentuuri peadirektor Jaak Liivik said täna BRSi juhtidelt kirja, milles ähvardatakse nõude esitamisega agentuuri vastu, kui raudtee erastamise protsess peaks takerduma.

?BRS kaalub oma pakkumise tühistamist, kui läbirääkimised BRS ja Erastamisagentuuri vahel ei ole alanud 2001. aasta märtsi alguseks,? seisab kirjas. ?BRS loodab, et minister Jürgenson peab kinni oma 22.jaanauril avalikult väljendatud seisukohast, et erastamistehing Rail Estoniaga peab olema sõlmitud veebruari lõpuks. Kui aga erastamisprotsess peaks mingil põhjusel takerduma, kaalub BRS väga tõsiselt oma pakkumise tühistamist ning ei välista sellest tuleneva võimaliku nõude esitamist Erastamisagentuuri vastu.?

BRS juhib tähelepanu, et kõik pakkujad pidid juba esimese vooru pakkumises, s.o 2000. aasta juulis, esitlema oma strateegilisi partnereid, mida aga ei teinud võidukas Rail Estonia.

?Oleksime tänulikud kui Te avalikult teataksite Rail Estonia strateegilise investori nime,? kirjutavad BRSi juhatuse esimees Edward A. Burkhardt, Jarvis Plc peadirektor Paris Moayedi ja BRSi juhatuse aseesimees Guido Sammelselg.

Hetkel kuum