Rühm Tallinnas elavaid leiutajaid on kahe aastaga kokku pannud seadeldise, mis traditsiooniliste valvesüsteemide jalgealust raputades on tähelepanu pälvinud nii Venemaal kui ka USAs, kirjutab Postimees.
Leidurite grupi juhi Aleksandr Krimanovi sõnul toimib smartphone ehk ?tark telefon? tavalises GSM-mobiilsidevõrgus. Tööpõhimõte on lihtne: ta kontrollib pidevalt suvalist valvatavat objekti.
Näiteks kui korteriomanik koju tuleb ja ukse avab, tuvastab andur selle kohe ning saadab signaali protsessorisse, mis omakorda annab seadmes olevale mobiiltelefonile käsu helistada korteriperemehe telefonile.
Mõned sekundid pärast ukse avamist kuuleb korteriomanik oma mobiili helinat, näeb siis sellelt, et helistab kodune häiresüsteem ning et mitte kõnet vastu võtta, vajutab ta kõne katkestamise nupule.
Peale alarmi sisselülitamise võib näiteks kasutada moodulit, mis piserdab toa või autosalongi täis pipragaasi. Võimalusi kurjategijatele kauge maa tagant ebameeldivusi tekitada on aga veelgi - näiteks seisata ärandatud auto mootor.
Lisaks annab seadeldist programmeerida selliseltki, et tule- ja põrutuskindlas korpuses näiteks autosse paigutatuna helistab see avarii korral kohe hädaabikeskusesse.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.