Põiklik: Uue liikluseeskirja võib rakendada tagasiulatuvalt

30. jaanuar 2001, 18:45

Valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik ütles, et järgmisel teisipäeval peaks valitsuse istungil arutelule tulema uus liikluseeskiri, mille kohesel kinnitamisel kulub selle avaldamiseks Riigi Teatajas ning kehtima hakkamiseks veel paar nädalat. 'Samas on võimalik, et eeskirja rakendatakse tagasiulatuvalt ehk näiteks juba 1. veebruarist,' lisas Põiklik.

Vandeadvokaat Andres Hallmägi ütles, et tagasiulatuvalt selliseid määrusi rakendada ei saa. Seega võib Eesti jääda liikluseeskirjata mitmeks nädalaks. 'Loomulikult nad proovivad, sest nad ei saa lubada endale seaduses auke, ei tea, kas neil ikka jätkub jultumust seda teha,' arutles Hallmägi. 'Inimest ei saa ju millegi rikkumises süüdistada, kui ta ei rikkunud midagi,' lisas ta.

Liiklusseaduse koostas teede- ja sideministeerium. Ministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav ütles, et tegu on juristide pärusmaaga vaielda selgeks, kuidas asjad tegelikult on ja kas liikluseeskiri kaotab 1. veebruarist kehtivuse. 'Ministeeriumi seisukoht on, et liikluseeskiri kehtib edasi,' lausus Tänav.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing