Liinimontöörist firma tippjuhiks

Airi Ilisson 01. veebruar 2001, 00:00

Tõus telefonimontööri kohalt firmajuhiks on olnud järjepideva töö tulemus. Alamastmelt tippu jõudmise tõttu ütleb 34aastane juht, et on ühe nn elutööga lõpule jõudnud.

Eesti Telefoni loomiseni oli karjääri planeerimine pigem alateadlik, sest see kujunes iseenesest.

Aastast 1995. hakkasin teadlikumalt karjääri planeerima, sidudes end müügitöö ja kliendisuhetega. Sellist tööd tehes peavad olema väga head suhted ülemustega ja aktsepteeritus kolleegide seas. Telekommunikatsioonisektoris on meeskonnatöö väga oluline, mistõttu ei taha ma oma isikut üle tähtsustada.

Jah. 1986. aastal firmasse montööriks tulnuna mõtlesin, et sellel alal on tulevikku.

Esimene õige otsus oli jääda telekommunikatsiooni juurde, nähes, et sellel valdkonnal on meeletult kasvuruumi.

Teise õige otsuse näite saab tuua telekommunikatsiooni valdkonnast. See, et Eesti Telefon kontsentreerus õigeaegselt ja andis aastal 1998. eelisarengu internetile, tulles turule internetibrändiga Atlas. See oli tõeliselt innovaatiline otsus, mis on tänaseks ennast hästi tõestanud.

Minu elus ei ole olnud kõige tähtsam karjääri tegemine, vaid töö tegemine. Selle juures on oluline püüda teha õigeid asju ja minna nendega alati lõpuni.

Teiseks on oluline aru saada, millised on trendid.

Kolmas tegur on keskkond ja kolleegid. Ka valdkond peab olema huvitav. Oluline on tulla tööle positiivselt ja inspireeritult.

Oskus probleeme üldistada ja aeg-ajalt sukelduda olulisematesse neist. Need kaks oskust võimaldavad teha õigeid valikuid. Samuti tuleb arvestada teiste arvamusega ja osata suhelda.

Kõige efektiivsem stressist vabanemise retsept on järgmine: kõigepealt võtta mõned supilusikatäied positiivset mõtlemist ja sporti, seejärel lisada lapsed ja kodu, segada omavahel kannutäis õlut ja maitse järgi sauna, sellele omakorda lisada kamaluga sõpru ja näpuotsaga viskit. Sellise retsepti kasutamine pühib kõik mured kus see ja teine.

Vigu teevad kõik, nendest ju õpitakse. Minu suurimad vead on seotud eeskätt inimeste valikuga.

Vanemad ja onu. Arvan, et just kodust saab inimene kaasa töö tegemise ja arengu pisiku. Hiljem võib küll oma karjääri kujundada, kuid alus pannakse sellele palju varem. Hilisemal perioodil on kujunemisele kaasa aidanud vanemad kolleegid.

Eeskätt on vaja ettevõte viia igakülgsesse valmidusse pakkuda kõneteenust avatud turu tingimustes ja püsida jätkuvalt konkurentsivõimelisena. Liidrisärki tuleb hoida. Lisaks on Eesti Telefoni eesmärk kasvatada uuel aastal turgu andmesideteenuste ja uue meedia osas ning leida uusi kasvualasid.

Nii mõnigi ütleb, et tegin väga julge sammu võttes Eesti Telefoni juhatuse esimehe koha vastu vahetult enne ettevõtte konkurentsi sisenemist. Minu tööst sõltuvad ju Eesti Telefoni tulemused ja sellel on kindlasti mõju ka minu karjäärile.

Kus on üldse öeldud, et peab olema üks elutegu? Tegelikult võib ka pere loomist pidada eluteoks. Sellest lähtudes, võin väita, et isegi kaks elutegu on valmis: üks neist pere ja teine Eesti Telefonis tehtu. Sel aastal täitub mul 15. tööaasta Eesti Telefonis. Olen ettevõtte fänn. Minu jaoks on olnud areng liinimontöörist peadirektoriks väga põnev. Aga samas ei tohiks see nii noore inimesena küll mu viimane elutegu olla.

Minu põhimotivaator pole olnud palk, kuigi olen aru saanud, et minu palgatase vastab tippjuhi palgale. Uuest aastast lisanduvad sellele aktsiaoptsioonid, millega motiveeritakse kõiki Telekomi grupi juhte.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing