USA majanduskasv 5 a aeglaseim

Peeter Koppel 01. veebruar 2001, 00:00

Ühendriikide sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kasvutempo oli eelmise aasta viimases kvartalis 1,4 protsenti, mis on viie aasta aeglaseim.

Viimati oli maailma suurima majanduse kasvutempo sellest aeglasem 1995. aasta teises kvartalis, mil kasvunumbriks oli 0,8 protsenti.

Neljanda kvartali SKT kasv jäi alla nii kolmanda kvartali 2,2protsendilisele kasvule kui ka analüütikute poolt viima-seks kvartaliks ennustatud 2-2,3 protsendilisele kasvutempole. Oodatust väiksem SKT kasv neljandas kvartalis andis Föderaalreservile veel ühe põhjuse intresside langetamiseks, sest just majanduse surutisest päästmine on Fedi viimase aja agressiivse intressipoliitika peaeesmärk.

Helsingi börs liikus eile Föderaalreservi aktsiaturgudele edasise suuna andnud otsusele eelnevalt ettevaatlikult üles.

Teisipäeval oodatust süngemate tulemuste tõttu järsku langusse läinud Nokia aktsia läbis korrektsiooni ning kerkis päeva lõpuks 1,83 protsenti 37,80 euro tasemele.

Suhteliselt väikese kapitalisatsiooniga elektroonikaettevõte Elcoteq lõpetas kauplemispäeva tervelt 19,75 protsenti kõrgemal 16,37 eurol. Tõus oli tingitud Elcoteqi ja Ericssoni ühisel pressikonverentsil avaldatud informatsioonist, mille kohaselt jätkab Elcoteq vaatamata Ericssoni mobiiltelefonide tootmise üleminekule Singapuris baseeruvale firmale Flextronix koostööd. Edaspidi tegeleb Elcotec Ericssoni mobiilside infrastruktuuri seadmete tootmisega

Eelmisel reedel kukkus Elco-teqi aktsia Helsingis tervelt 54,8 protsenti 11,50 eurole ning langus oli tingitud just Ericssoni otsusest lõpetada mobiiltelefonide kokku panemine Elcoteqis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing