Hansa Candle suurendab käivet messide abil

Väinu Rozental 02. veebruar 2001, 00:00

Viljandi tikuvabrikuga ühe katuse all asuv küünlatootja AS Hansa Candle on nelja aastaga kasvatanud käivet üle nelja korra ning kasumit enam kui viis korda.

Hansa Candle?ist on saanud Euroopa suurim õueküünalde tootja. Järgmine eesmärk on saada suureks kalmuküünalde tootjaks, mille valmistamisega alustati eelmisel aastal.

?Lubame kliendile kaheksa asja, aga teeme kümme,? ütleb Hansa Candle?i üks omanikke soomlane Harri Aaltonen. ?Ainus asi, mida me kindlasti ei taha kaotada, on oma nägu.?

Hansa Candle valab aastas küünaldeks ligi 3000 tonni parafiini. See on umbes kümme korda rohkem kui kauaaegsete traditsioonidega küünlatootja Flora Kadrina AS. Üle 90 Hansa Candle?i toodangust turustatakse Põhjamaade suuremates kaubanduskettides.

?Messid tagavad meile käibe kasvu,? räägib Aaltonen ja lisab, et Hansa Candle on taotlenud ekspordiagentuurist korduvalt messikulude katteks raha, kuid pole saanud sentigi. ?Sellegipoolest käime aastas vähemalt kaks korda messil.? Aaltonen leiab, et messidelt saadud kontaktid-tellimused kaaluvad kindlasti reisikulud üles.

?Me ei ole viieaastase tegutsemisaja jooksul kaotanud ühtki klienti,? rõhutab Aaltonen. ?Vastupidi, kliendid tellivad igal aastal rohkem toodangut.?

Hansa Candle kasutab lühiajalist käibelaenu. Aasta algul laenab firma Hansapangalt üle 10 miljoni krooni, mille eest ostab toorainet. Enne uue laenu taotlemist on vana laen tasutud.

Kasumi on Hansa Candle eelkõige investeerinud seadmetesse. Enamik firma juhtidest sõidab ?kodaga, firma kontoris pole rõhku pandud euroremondile.

Aaltoneni sõnul oli otsus käivitada küünalde tootmine kohe pärast Viljandi metsakombinaadi erastamist 1995. aastal ainuõige. ?Pärast rubla devalveerimist kaotasime oma põhilise tikuturu ? Venemaa,? seletab Aaltonen. ?Küünalde eksport aitas meil nina vee peal hoida.?

Soome väikelinnast Salost pärit Aaltonen ja tema äripartner Tarvo Moss tegelevad lisaks küünlatootmisega veel tikutootmisega (AS Eesti Tikk) ning grillsöe tootmisega (OÜ Eesti Süsi).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing