Makseraskustes ASi Eesti Taluvõi võib piimast ilma jääda

Inno Tähismaa 02. veebruar 2001, 22:40

Jõgevamaal talunikud võivad piimast ilma jätta arestitud pangaarve tõttu makseraskutesse sattunud AS Eesti Taluvõi Jõgeva piimakombinaadi, kirjutab homne ajaleht Vooremaa.

Riigi Tarbijakaitseameti Jõgevamaa talituse peainspektori Aino Lillemägi andmetel võlgneb piimatööstusettevõte 140 piimatootjale kokku 1,5 miljonit krooni.

ASi Eesti Taluvõi omanikud nimetavad makseraskuste üheks põhjuseks võlga Maapangale (pankrotis) ning sellega kaasnenud varade arestimist. Maapanga Tartu kontori direktori Jaan Paaveli sõnul ulatub ASi Eesti Taluvõi võlg Maapangale miljonitesse kroonidesse.

ASi Eesti Taluvõi Jõgeva piimakombinaadis käivad pidevalt Jõgeva ja Torma valla talunikud, et küsida, millal piimaraha välja makstakse. Neljapäeval tulid piimatööstusse Torma valla eraloomapidajad Mare ja Sergei Soome. Selgust raha maksmise osas nad ei saanud. ?Eesti Taluvõi võlgneb meile 17 000 krooni. Alates veebruarist loobusime piima müümisest. Tarbime piima oma peres ja joodame loomadele. Jõgeva piimakombinaat müüb oma lepingupartneritele küll soodsa hinnaga võid, kuid paljudel talunikel puuduvad võimalused selle edasi müümiseks,? rääkis Mare Soome.

Selleks, et maksmata piimaraha ASilt Eesti Taluvõi kiiremini kätte saada, pöördusid Sergei ja Mare Soome üleeile juristibüroosse Terje Mikk. ?Püüan algul ASi Eesti Taluvõi juhtidega läbirääkimisi pidada ja kokkuleppele jõuda. Kui lahendust ei tule, on mõeldav ka pankrotimenetluse alustamine,? ütles Mikk.

Jõgeva Talunike Liidu esimees Kalju Jalakas ütles, et arvatavasti tuleks korraldada talunike nõupidamine, et arutada ASi Eesti Taluvõi põhjustatud olukorda. Kui piimatootjad 1,5-2 miljoni kroonini ulatuvat võlasummat kätte ei saa, peaksid põllumehed Jõgeva piimakombinaadi piimaga varustamise ühiselt lõpetama.

Põlva, Võru ja Tartumaa piimatootjaid ühendavale firmale K-Piim võlgneb AS Eesti Taluvõi alates möödunud aasta maist 500 000 krooni. ?Võla kätte saamiseks pöördusime kohtusse,? lausus tegevjuht Aavo Illak.

Lisaks talunikele on AS Eesti Taluvõi ehitustööde eest võlgu ASile Cobra Grupp. ?Pankroti väljakuulutamisel pole mõtet, sest selle firma vara on panditud pankadele. Samas tasuks varuda kannatust ja loota, et ASi Eesti Taluvõi omanikud ise majandusraskustest jagu saavad,? leidis ASi Cobra Grupp nõukogu esimees Aivar Kokk.

ASi Eesti Taluvõi üks omanikke Konstantin Soldatov ütles, et Jõgeva piimakombinaat varub praegu piima tagasihoidlikes kogustes. ?Tean, et paljud talunikud pole veel piima eest tasu saanud. Makseraskuste üheks põhjuseks on arestitud pangaarve, mille avanedes võib olukord paraneda.? Eesti Taluvõi tegevjuht Juri T?et?ulin oli täna Venemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing