Ülo Toomsalu • 2. veebruar 2001 kell 6:18

Kodutu surm võib viia arstid kohtupinki

Politseiautos alajahtumise tõttu surnud mehe kolmeks tunniks abita jätnud arstid ja sotsiaaltöötajad võivad sattuda kohtupinki, sest politsei algatas juhtunu suhtes kriminaalmenetluse, kirjutab Postimees.

Tallinna prefektuuri kriminaalosakonna direktor Einar Suimets ütles, et esialgne uurimine on algatatud tänaseni tundmatu kodutu mehe surma fakti suhtes, ent kohe pärast kohtuarstidelt lõppsõna saamist seda laiendatakse.

Kuigi esialgne lahang on näidanud, et kodutu suri 25. jaanuari õhtul politseiautos alajahtumise tagajärjel, tuvastavad kohtuarstid surma täpsemaid asjaolusid.

?Kohe pärast akti saamist alustame ülekuulamistega, et selgitada, kas arstid saanuksid mehe surma ette näha,? lausus Suimets. ?Kui selgub, et arstidel oli selleks reaalne võimalus, võime viimaks jõuda ka süüdistusteni.?

Süüdistus võidakse esitada kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb eluohtlikus seisundis oleva isiku abita jätmist. Süüdimõistmisel võib sellise teo eest määrata maksimaalkaristuseks aresti.

Hetkel kuum